پاپ برای اوکراینی ها دعا می کندپاپ فرانسیس امروز (چهارشنبه) از مردم سراسر جهان خواست تا از اوکراینی هایی که برای محافظت از خود در برابر بمباران به پناهگاه های زیرزمینی پناه بردند و عمدتاً پناهندگان جنگی را بپذیرند. از لهستان تشکر کرد.

به گزارش رویترز، به گزارش ایسنا، پاپ فرانسیس، رهبر مسیحیان کاتولیک جهان به مناسبت روز موسوم به «یکشنبه خاکستر» که آن را روز دعا و روزه برای صلح در اوکراین نامید، سخنرانی کرد.

پاپ پس از خطاب به پلیس، خارج از متن اصلی سخنرانی خود گفت که کشیش مارک ویکتور گونگالو، مترجم لهستانی با صحنه، اوکراینی است.

“والدین او اکنون در پناهگاه های زیرزمینی در نزدیکی کیف هستند تا از خود در برابر بمب گذاری محافظت کنند. ما با او هستیم، همه کسانی که قربانی بمب گذاری ها شده اند، از جمله” ما، والدین سالخورده او و بسیاری از افراد مسن دیگر. با افرادی که در حال دفاع هستند. خودشان زیرزمینی یادی از این افراد در دل داشته باشیم.»

بر اساس گزارش‌ها، ساکنان کیف شبانه به ایستگاه‌های مترو و سایر مکان‌های زیرزمینی پناه برده‌اند و صف‌های طولانی برای خروج از سوخت و برخی فروشگاه‌های محصولات وجود دارد.

بر اساس این گزارش، بیش از نیم میلیون اوکراینی از آغاز تهاجم به کشورشان که روسیه آن را عملیات نظامی ویژه می نامد فرار کرده اند و بیشتر آنها به لهستان و رومانی گریخته اند. کمیسیون اروپا طرحی را برای ارائه اسکان موقت به پناهجویان اوکراینی پیشنهاد کرده است.

پاپ از طریق مترجم به پلیس گفت: “شما اولین کسی هستید که از اوکراین حمایت می کنید، مرزها، قلب و درهای خانه های خود را به روی اوکراینی هایی که از جنگ فرار می کنند باز کنید. عزت شما علیرغم وقایع جاری. از شما بسیار متشکرم و من صمیمانه از شما عذرخواهی می کنم.”

پاپ فرانسیس خواستار ایجاد کریدورهای بشردوستانه برای کمک به تخلیه پناهجویان شد و گفت کسانی که در حال جنگ هستند نباید این توهم را داشته باشند که خدا با آنهاست.

واتیکان خواستار پایان فوری این حمله شده و گفته است که “آماده تسهیل گفتگوها بین روسیه و اوکراین است.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم