چند نکته بهداشتی برای زنان بالای 40 سالبا ادامه اپیدمی کووید-۱۹، حفظ تعادل بین موقعیت‌های زندگی حرفه‌ای و شخصی برای همه مهم است و زنان با بار جدی مسئولیت‌های خانوادگی و همچنین ساعات کاری طولانی مواجه هستند.

به گزارش ایسنا، این شرایط سلامت زنان را به خطر می اندازد، مگر اینکه آنها اثرات منفی و بلندمدت آن را بر سلامت جسمی و روانی خود درک کنند.

زنان در 40 سالگی باید شرایط جدید را به طور کامل بپذیرند و با توجه به اینکه تا آن سن احساسات زیادی را در زندگی تجربه کرده اند، اکنون مهم است که مراقبت های بهداشتی خود را در اولویت قرار دهند.

اولین نکته مهم این است که روز خود را با یک صبحانه سالم شروع کنید. هرگز صبحانه را نادیده نگیرید، زیرا مطالعات نشان می دهد زنانی که صبحانه می خورند وزن کمتری نسبت به کسانی که رژیم غذایی «کم کربوهیدرات» دارند دارند و به طور مداوم وزن کم می کنند.

آنها همچنین باید به طور منظم ورزش کنند و حداقل نیم ساعت در روز فعالیت بدنی داشته باشند.

به گفته متخصصان، این زمانی است که خانم ها باید به سلامت استخوان های خود توجه کنند. زنان باید میزان کلسیم و ویتامین D را که به طور طبیعی از غذا دریافت می کنند افزایش دهند. در این سن، آزمایشات مهمی نیز برای پیشگیری از سرطان سینه و سرطان دهانه رحم مورد نیاز است.

زنان برای مراقبت از قلب خود باید 3 چیز را بدانند.

کارشناسان همچنین بر لزوم انجام معاینات منظم زنان به خصوص برای زنان بالای 40 سال تاکید می کنند تا هر بیماری در حال توسعه قبل از خارج شدن از کنترل قابل کنترل باشد. مهمترین چیز این است که یک ماموگرافی سالانه برای جستجوی توده ها یا توده های کوچکی که با معاینه منظم پستان قابل تشخیص نیستند، انجام دهید. علاوه بر این، معاینه لگن با پاپ اسمیر باید طبق معمول انجام شود.

اکثر سرطان های زنان مانند سرطان سینه، دهانه رحم و دهانه رحم معمولاً در مراحل بعدی تشخیص داده می شوند و اگر بیمار به طور معمول توسط متخصص زنان معاینه شود، این سرطان ها در مراحل اولیه و به طور کامل تشخیص داده می شوند، اما ممکن است قابل درمان باشند.

خانم ها بعد از ۴۰ سالگی میزان زیادی از تراکم استخوان را از دست می دهند، بنابراین اندازه گیری تراکم استخوان برای همه خانم ها توصیه می شود. علاوه بر این، آزمایشات روتین مانند آزمایش قند خون، چربی و تیروئید برای همه خانم ها توصیه می شود.

معاینات منظم چشم نیز برای اصلاح هرگونه خطای رفلکس توصیه می شود. غذاهای غنی از آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی مانند میوه ها و سبزیجات می توانند به کاهش خطر کاهش بینایی کمک کنند.

پزشکان تاکید می کنند که بسیاری از بیماری های سبک زندگی را می توان به موقع درمان کرد و در صورت ایجاد تغییرات به موقع در سبک زندگی و رژیم غذایی می توان از عوارض درازمدت این بیماری ها برای سلامتی پیشگیری کرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم