چین دیگر بلیت بازی های المپیک زمستانی پکن را به دلیل کووید-19 نمی فروشددر 11 دسامبر 2021، یک کارگر ساختمانی در خیابانی در پکن راه می‌رود که نشان بازی‌های المپیک زمستانی پکن 2022 را حمل می‌کند.

توسط Jade Gao / AFP Getty Images


مخفی کردن عنوان

تغییر عنوان

توسط Jade Gao / AFP Getty Images


در 11 دسامبر 2021، یک کارگر ساختمانی در خیابانی در پکن راه می‌رود که نشان بازی‌های المپیک زمستانی پکن 2022 را حمل می‌کند.

توسط Jade Gao / AFP Getty Images

«به دلیل وضعیت وخیم و پیچیده اپیدمی کووید 19»، هیچ بلیتی برای بازی‌های المپیک و پارالمپیک زمستانی آینده در پکن فروخته نمی‌شود.

در عوض، برگزارکنندگان روز دوشنبه اعلام کردند که از گروه‌هایی از تماشاگران برای حضور در بازی دعوت خواهند کرد.

کمیته سازماندهی پکن 2022 در بیانیه ای اعلام کرد که برگزارکنندگان از این تماشاگران انتظار دارند که به شدت به اقدامات مقاومت در برابر کووید-19 قبل، در طول و بعد از هر رویداد به عنوان پیش شرط توزیع ایمن و خوب بازی ها پایبند باشند.

کمیته بین المللی المپیک (IOC) پیش از این اعلام کرده بود که فقط به تماشاگران ساکن در سرزمین اصلی چین که الزامات ایمنی خاص COVID-19 را رعایت کرده اند، بلیت می فروشد.

در بازی‌های المپیک تابستانی سال گذشته توکیو، هواداران اجازه حضور در جایگاه را نداشتند.

ورزشکاران بازی های زمستانی نیازی به واکسینه شدن در برابر کووید-19 ندارند، اما کسانی که واکسینه نشده اند باید پس از ورود به پکن به مدت 21 روز از مطالعه خارج شوند. کمیته بین‌المللی المپیک همچنین سیاست‌های دیگری را برای جلوگیری از شیوع کووید در طول مسابقات اجرا کرد، مانند سیستم «حلقه نزدیک» که شرکت‌کنندگان را به برخی مناطق مرتبط با المپیک و سایر مکان‌های مجاز محدود می‌کند و آنها را از جمعیت عمومی در چین جدا می‌کند.

بازی های المپیک زمستانی بین 4 تا 20 فوریه و بازی های پارالمپیک زمستانی از 4 تا 13 مارس برگزار می شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، چین در تلاش است تا یک سری شیوع ناجوانمردانه را در هفته‌های منتهی به بازی‌ها مهار کند که اخیراً بیش از 20 میلیون نفر را در سراسر کشور در برخی از اشکال قرنطینه قرار داده است. طبق گزارش رسانه ها، هفته گذشته پکن اولین مورد پخش محلی نوع Omicron را گزارش کرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم