کرونا و واکسن مضاعف فقر و ثروتهمدلی: حرکت زندگی متوقف شد. دستور بیماری کرونا برای توقف تفریح، انگیزه، حرکت، تلاش و برنامه ریزی در همه زمینه ها، خبر بدی برای جهان در سال اول بود. هواپیماها از پرواز ایستادند، قطارها متوقف شدند، اتوبوس ها در جاده متوقف شدند.

دیدار عزیزان، بوسه های والدین، بوسه های پدربزرگ و مادربزرگ، حتی در پایان سال، همزمان قطع شد و ناگهان از هم جدا شد. اگر انسان این دوری و جدایی را رعایت نکند روز قیامت ملاقات می کند و بدون همراهی دوستان و عزیزان در غربت در قبرستان ابدی به خاک سپرده می شود.

تلاش دانشمندان و جستجوی راه حلی قطعی برای این بیماری جهانی بی وقفه آغاز شد و با عشق و علاقه به بشریت ادامه یافت. در نهایت این تلاش ها با موفقیت همراه بود. ساخت بسیاری از واکسن ها در دستور کار دانشمندان قرار گرفت. آزمایش موفقیت آمیز رخساره واکسن فایزر به عنوان یکی از موثرترین واکسن ها در برابر بیماری کووید-1، موج مثبت و امیدی را در تمامی زمینه های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و روانی مردم در سراسر جهان ایجاد کرده است.

از نظر اقتصادی، نفت که در ابتدای دوره رعد و برق ناگهان به زیر 4 دلار در هر بشکه رسیده بود، اکنون 5 و بالاتر را هدف قرار داده است. شواهد نشان دهنده بازگشت امیدها و تلاش ها در بازار انرژی، چرخش کارخانه های تولید در همه بخش ها و بازگشت سریع تولید است.

بازار طلا که در بدو شروع بیماری به دلیل بی اعتمادی مردم به سایر بازارهای سرمایه جهش کرده بود، به سطوح بی سابقه ای رسیده بود و به حدود 2 دلار در هر اونس رسیده بود، به طوری که آنقدر آرام بود که دیروز هر اونس طلا کاهش یافت. . بیش از 2 اونس. دلار کاهش یافته است. بازار سهام در حال بازگشت است و شاخص ها مثبت هستند. اکثر کشورهای ثروتمند و مرفه دنیا اقدام به خرید این واکسن ها به ویژه واکسن فایزر کرده و انواع دیگر واکسن ها را پیش خرید و سفارش داده اند.

بر اساس گزارش مفصل روزنامه فرانسوی لیبراسیون، ثروتمندترین کشورهای جهان که تنها 2 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند، تاکنون 3 درصد از این واکسن ها را خریداری کرده اند. 67 کشور با قدرت اقتصادی پایین یا متوسط ​​هنوز موفق به خرید نشده اند یا اگر موفق شده اند درصدشان پایین است.

شیرینی و حلاوتی که واکسن در دهان همه دنیا ایجاد کرده است، بذر امید را مانند باران در ذهن همه زنده کرده است. حیف است که جهان صنعتی و پیشرفته یا فقیر و غنی این کار بزرگ و انسانی را در کام فقرا بسیار کمرنگ کرده است و به قول مرحوم پروین اعتصامی حیف است. کلید افسر ابدی: “این حد سرد است.” شاید با وجود هوش و ذکاوت کشورهای پیشرفته یا ثروتمند، هنوز درس های لازم را از این بیماری جهانی که دیگر خانه هیچکس در دنیای به هم پیوسته نیست، نگرفته اند.

اگر قبلاً همه در اتاق‌های شیشه‌ای زندگی می‌کردند و شکننده بودند، حالا کرونا آنها را مانند یک ویروس که کشنده است به هم نزدیک‌تر کرده است. آنها باید درک کنند که اگر می‌خواهند در دنیایی امن و عاری از کرونا زندگی کنند، زمان خصوصی‌سازی به پایان رسیده است و باید افق‌های خود را گسترش دهند و برای مصون ماندن، کل جهان را ایمن و واکسینه کنند.

انتظار می رود جامعه بین المللی تحت نظارت سازمان ملل متحد، از جمله سازمان بهداشت جهانی، سازمان های غیردولتی خارجی و داخلی، تلاش کنند تا بر اشتباه بزرگ کشورهای ثروتمند در خرید و ذخیره بیش از حد مردم خود تاکید کنند. این تلاش همدلانه توسط جامعه بین المللی آن را ریشه کن کند. بیماری های همه گیر را به آنها یادآوری کنید و گوش دادن به این درس بزرگ را به آنها یادآوری کنید – “انسان اعضای یک بدن هستند / که جوهر خلقت است. این جهان بسیار کوچک و کوتاه است و اگر باشد. باید دست به دست دیگر شوید. ملت ها برای نجات جان خود . .

از سوی دیگر اخبار غیرمجازی که در فضای مجازی و محافل داخلی کشورمان بازنشر می شود برای مسئولان و کارمندان دستگاه های اجرایی کشور مهم و قابل توجه است. نیاز به یک واکسن تایید شده توسط WHO یک نگرانی برای ثروتمندان و فقیر است. ثانیاً در فضای مجازی و محافل غیررسمی گزارش شده است که کانال هایی از کشورهایی مانند قطر و سوئیس برای موارد خاصی اقدام به واردات واکسن می کنند که این امر اشتباه و با توجه به نگرانی ایجاد شده توسط فضای روانی جامعه پیش بینی می شود.

هوشیاری و حساسیت مسئولین بهداشتی کشور و سایر ارگان های ذیربط و تسریع در آماده سازی و توزیع کل منطقه موجب آرامش روحی و روانی جامعه بویژه برای اقشار ضعیف و مستضعف خواهد شد. بر اساس یافته های علمی بیماری عروق کرونر قلب بدون شک تعلل و درگیری بین فقیر و غنی مانند کشورهای ثروتمند دنیا این بیماری را درمان نمی کند.

و اگر بنا به دلایلی مراقبت و احتیاط لازم صورت نگیرد و به گفته بسیاری از کارشناسان واکسیناسیون به فقرا و ضعیفان مالی در اولویت قرار نگیرد، در این صورت فقر فقرا، ثروتمندان و اغنیا را از امرار معاش محروم می کند. . ایفای نقش حافظ اصلی این امر مهم برای دولت در جهت استفاده از کمک و مشارکت مردم در این امر بشردوستانه و فوری و همچنین ریشه کن کردن این بلای خانمان سوز به صورت مستمر و شفاف می تواند مهم باشد. .

محسن اورکی کوه شور (دکترای سیاست عمومی)

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances