کشف زلزله بزرگ ژاپن کوه کوه زیرزمینی!


در رفتن فوران آتشفشانی آزارن که قبلا در سواحل جنوب ژاپن کشف شده بود، اکنون به عنوان یکی از جدی ترین زمین لرزه های این کشور در نظر گرفته می شود.

طبق گزارشات فرارو، اولین اطلاعات در مورد این کوه پلوتو-کومانو نام دارد پلوتون کومانو شناخته شده، منتشر شده در سال 2. این تخته سنگ بزرگ احتمالاً به دلیل تأثیر مواد مذهبی است که به خودی خود سنگ ها را جذب می کند و همچنین باعث خنک شدن آنها در مدت طولانی می شود. تحقیقات اخیر نشان می دهد که انرژی تکتونیکی حشره ها ممکن است به چندین نقطه در امتداد آن منحرف شود. این به دانشمندان کمک می کند تا اثرات زمین لرزه های بزرگ در منطقه را بهتر پیش بینی کنند و همچنین نحوه تعامل این بخاری های آذری با سازه های زمین را بهتر درک کنند.

شویچی کودایرا، ژئوفیزیکدان مؤسسه علوم دریایی و زمینی ژاپن می‌گوید: «ما نمی‌توانیم آینده زمان، فضا یا اندازه سطح زمین را دقیقاً پیش‌بینی کنیم، اما می‌توانیم با مدل پایداری خودمان تخمین بزنیم.» این اطلاعات بسیار مهمی برای عموم مردم ژاپن است تا برای زلزله بزرگ بعدی آماده شوند.”

دانشمندان با عکاسی متوجه لرزش هایی شده اند که با صخره های اطراف در منطقه اطراف متفاوت است. نانکای دارد. اینها مناطقی هستند که همراه با سایر صفحات تکتونیکی، همراه با افزایش فعالیت لرزه ای و فعالیت آتشفشانی در حال حرکت هستند. شبیه‌سازی‌های عددی بعدی به تعیین اینکه آیا قطعه یک واحد پلوتونیک است یا خیر کمک کرد، اما مقیاس واقعی ناشناخته باقی ماند. اکنون، با کمک لرزه های 3 ساله منطقه نانکای، تیمی از محققان نقشه کل پلوتون-کومانو را ترسیم کرده اند.

زلزله و لرزش در عین مخرب بودن می تواند علائم بسیار دقیقی برای علم ایجاد کند. آنها از نقطه مبدا سرچشمه می گیرند، روی سیاره پخش می شوند و در اطراف پخش می شوند. نحوه عبور این امواج از یک ماده خاص و سپس توقف، به زلزله شناسان اجازه می دهد تا ساختارهایی را که ما نمی توانیم در اعماق زمین ببینیم، نقشه برداری کنند. این کار نه تنها شامل میلیون ها لرزه ثبت شده در شبکه لرزه نگاری ژاپن بود، بلکه شامل سایر مطالعات علمی برای بزرگترین مجموعه لرزه هایی بود که تاکنون ایجاد شده است.

تصویر کومانو پلوتون روی نقشه سه بعدی که شبیه فرش قرمز است

حجم انبوهی از داده‌هایی که این تیم در منطقه Nankai در Furanash منتشر کرده‌اند، در دانشگاه تگزاس در LaneStar5 برای تولید یک مدل سه‌بعدی با یک نمای کلی واضح، رونمایی شده است. این نقشه جدید به طرز شگفت انگیزی ویژگی هایی را نشان می دهد که قبلاً هرگز ندیده بودیم. این مدل نشان می دهد که وزن ناشی از خم شدن وزن پوسته زمین در زیر آن و پایین آمدن آن به سمت بالا است. با کمال تعجب، با توجه به گرمای شدید پوسته زمین، پلوتون مسیری را برای نفوذ آب های زیرزمینی به پوسته زیرزمینی فراهم می کند.

با توجه به اینکه کمای پلوتو بسیار متراکم و صلب است، احتمالاً نقش مهمی در فعالیت های ساختاری زمین دارد. زمین لرزه های بزرگی با بزرگی بیش از 3 در مقیاس ریشتر و 3 در لبه های این زمین لرزه های داغ رخ می دهد. با توجه به اینکه کسری از شکستگی ها به تغییرات ساختاری بسیار حساس هستند، احتمالاً پلوتو تأثیر عمیقی بر هندسه هندسی و فعالیت ساختاری منطقه دارد. این تیم امیدوار است که این کشف منجر به تحقیقات اساسی در مورد ساختارهای زیرزمینی شود که ممکن است در مناطق دیگر پنهان شده باشند.

کشف زلزله بزرگ ژاپن  کوه کوه زیرزمینی!

آدریان آرنولوف، ژئوفیزیکدان دانشگاه تگزاس در آستین، می‌گوید: «این حقیقت که ما در مناطقی که قبلاً به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، چنین کشف بزرگی انجام داده‌ایم، دلیلی است برای دادگاه برای این که در نظر بگیرد که نیازی به بررسی نیست. صبر کنیم و ببینیم.” نتایج این تحقیق معتبر است ژئوفیزیک طبیعت منتشر شده است.

منبع: Sciencealert

ترجمه: مصطفی جرفی-فرارو


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم