کشف فسیل 125 میلیون ساله دایناسورهای تمساح در انگلستان – زومیت


شواهد فسیلی تازه کشف شده نشان می دهد که دایناسورهای گوشتخوار دو دندان با جمجمه تمساح یکبار در سواحل رودخانه های جزیره وایت پرسه می زدند. نامه های علمی که دانشمندان به این حیوانات منقرض کرده اند “Seratoschops inferredios” به معنی “مرغ هلیش با شاخ تمساح” و “Riparovenator milnerae” است.

این شکارچیان گونه های اولیه اسپینوسورها و خویشاوندان اسپینوسورها هستند که بیشتر آنها دوزیستان هستند که بسیار بزرگتر از Tyrannosaurus rex بوده و بالهای بزرگی در پشت خود دارند. دو گونه جدید تاج های دراز و شبیه تمساح شبیه به گونه های اسپینوسورها داشت. اما هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد بالها پشت آنها هستند. از حواصیل جهنم ، تنها چند قطعه جمجمه پیدا شده است. اما شکارچی ساحل رودخانه افتخار می کند آنجلا میلنرقطعات جمجمه به نام “Millennial” ، دیرینه شناس انگلیسی ، به جز چند دم باقی مانده است.

پیش از این ، تنها یک گونه اسپینوسوروس در انگلستان کشف شد ، گوشتخوار دم گوشتخوار ، معروف به باریونیک. دارن نیشنویسنده این مطالعه و یک دیرینه شناس انگلیسی می گوید: “ما چندین دهه است که می دانیم دایناسورهایی مانند باریونیک در جزیره سفید یافت شده اند.” اما ما شگفت زده شدیم که بقایای این دو حیوان را بسیار نزدیک به هم پیدا کردیم. “

تنوع بیشتر اسپینوزوریدها در انگلستان

اگرچه این دو گونه جدید تنها با مطالعه چند تکه استخوان شناخته شده اند ، این قطعات اطلاعات زیادی را در اختیار دانشمندان قرار می دهند زیرا از استخوان جمجمه و دندان دایناسورها به جا مانده است. نشانه های فیزیکی زیادی در کام وجود دارد ، مانند موقعیت اعصاب و افزودن ماهیچه ها برای شناسایی گونه های مختلف حیوانات. برای مثال در حواصیل مارپیچی ، صورت تمساح استخوان های پیدا شده نشان می دهد که دایناسور دارای پیشانی با شاخ و لبه های کوچک است.

کریس بارکردانشجوی دکتری دانشگاه ساوتهمپتون و نویسنده اصلی این مطالعه گفت: “ما متوجه شدیم که جمجمه ها نه تنها در گونه های باریونیک بلکه از یکدیگر متفاوت هستند و این نشان می دهد که انگلستان در تصور قبلی تنوع بیشتری نسبت به اسپینوزوریدها داشت.” دو گونه جدید در حدود 125 میلیون سال پیش ، در آغاز دوره کرتاسه ، حدود 25 میلیون سال قبل از اینکه دوزیستان اسپینوزاروس دارای بالهای بزرگ در پشت خود باشند ، زندگی می کردند.

خلط مادون قرمز سراتوکوکوس ، که حواص شاخ تمساح نیز نامیده می شود

طول دایناسورها در جهنم به 9 متر رسیده است

این دو دایناسور به احتمال زیاد در یک دشت سیلابی باستانی زندگی می کنند ، آنها مانند یک حواصیل غول پیکر ، دندانه دار رفتار می کنند و احتمالاً با فک ماهی می گیرند و روی زمین شکار می کنند. با توجه به اندازه جمجمه یک متر هر دو گونه ، طول آنها به احتمال زیاد به 9 متر می رسد. جمجمه های مختلف دو دایناسور نیز نشان می دهد که به احتمال زیاد آنها جداگانه شکار شده اند. به همین دلیل ، بارونیکهای رودخانه ای و هر سه گونه جهنم و حواصیل درنده می توانند غذای فراوانی را در یک فضای مشترک و در همزیستی مسالمت آمیز پیدا کنند.

حواصیل

دانشمندان گونه تازه کشف شده سراتوکوپس را با اینفوردیوس ، یک حواصیل دندانه دار غول پیکر مقایسه کرده اند.

دیوید بودننویسنده مطالعه و مدیر برنامه های مطالعات زندگی در دانشگاه ملکه مری لندن می گوید: “وجود دو گوشتخوار در یک اکوسیستم عجیب ، مانند خویشاوندان نزدیک ، ممکن است عجیب به نظر برسد.” “اما این برای دایناسورها و بسیاری از اکوسیستم ها واقعاً معمول است.”

مقالات مرتبط:

در مورد تاریخچه و تکامل خانواده Spinosaurus اختلاف نظر وجود دارد. محققان همچنین در مورد اینکه آیا اسپینوسورهای متاخر کرتاسه در آب شنا می کنند یا در آب مانند تمساح شنا می کنند ، اختلاف نظر دارند. با این حال ، این کشف جدید نشان می دهد که این گروه از دایناسورها احتمالاً ابتدا در اروپای امروزی توسعه یافته و سپس به آسیا و شبه جزیره گوندوانا منتقل شده اند ، که بعداً به آفریقا و آمریکای جنوبی تقسیم شد. محققان سعی کرده اند اسپینوسورهای جدید را در نسلی متفاوت در درخت تبارشناسی قرار دهند که از شاخه ها جدا شده و حدود 145 میلیون سال پیش منجر به ظهور اسپینوسورها شده است.

طول یک دایناسور را مقایسه کنید

کوچک به بزرگ: آلوس ، تیرانوسوروس رکس ، کارکارادونتوسوروس ، گیگانتوزاروس ، اسپینوساروس

نایش می نویسد: “خیلی چیزهای دیگر وجود دارد که ما نمی دانیم.” به عنوان مثال ، فقدان تقریباً کامل گونه های اسپینوساروئید ژوراسیک یک مشکل است. اما در حال حاضر ، این گروه در اروپا ظهور کرده و سپس به آسیا و آفریقا گسترش یافته است. “حضور هر دو باریونینسین و اسپینوزورین در آفریقا نشان دهنده مهاجرت متمایز آنها است.”

به گفته نش ، محققان در حال حاضر روی مقاله مفصل تری در مورد دم تعمیر هزاره کار می کنند. استخوان های کشف شده دمی بلند و مسطح نشان می دهد که شبیه تمساح کیمن مدرن است. محققان قصد دارند روابط بین اقوام مختلف اسپینوزورها در سراسر جهان را بیشتر مورد بررسی قرار دهند.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliances