کفش طلا 2022; مسی و رونالدو ناپدید شدند


به گزارش “ورزش سه”، فوتبال باشگاهی اروپا نیمه کاره است و مدعیان اصلی قهرمانی آرام آرام از تعقیب کنندگان خود فاصله می گیرند.

در این بین یک رقابت شخصی جذاب و نزدیک بین بازیکنان آنها برای کسب جوایز فردی از جمله کفش طلای اروپا که هر ساله به بهترین گلزن لیگ اروپا تعلق می گیرد ایجاد شده است.

روبرت لواندوفسکی مهاجم لهستانی بایرن مونیخ در حال حاضر هدایت این دوره را بر عهده دارد. او در فصل جاری بوندسلیگا در 18 بازی برای بایرن مونیخ 20 گل به ثمر رسانده است. بوندسلیگا یکی از لیگ های اروپایی با امتیاز 2 است. به این ترتیب لواندوفسکی با 40 امتیاز در صدر لیست بهترین گلزنان لیگ اروپا قرار دارد.

کریم بنزما مهاجم فرانسوی رئال مادرید و پاتریک شیک مهاجم چک بایر لورکوزن هر دو با 34 گل و 34 پاس گل نزدیک ترین رقبای لواندوفسکی هستند. دوسان ولاوویچ ستاره صرب فیورنتینا و محمد صلاح از لیورپول به ترتیب با 16 گل و 32 امتیاز در رتبه های بعدی قرار دارند. این لیست شامل لیونل مسی یا کریس رونالدو نمی شود. مسی تنها یک گل برای پی اس جی به ثمر رسانده و 2 امتیاز دارد و رونالدو با 8 گل و 16 امتیاز در بین ده گلزن برتر اروپا قرار ندارد.

لواندوفسکی فصل گذشته با 41 گل و 82 امتیاز برای اولین بار در دوران ورزشی خود کفش طلای اروپا را به دست آورد و با روند فعلی شانس زیادی برای کسب این عنوان دارد.

رده بندی بیشترین دوندگی در لیگ اروپا در این فصل:

روبرت لواندوفسکی – بایرن مونیخ … 20 گل و 40 امتیاز

کریم بنزما – رئال مادرید … 17 گل و 34 امتیاز

پاتریک شیک – بایر لورکوزن … 17 گل و 34 امتیاز

دوسان والاوویچ – فیورنتینا … 16 گل و 32 امتیاز

محمد صلاح – لیورپول … 16 گل و 32 امتیاز

چیرو ایموبیله – لاتزیو … 15 گل و 30 امتیاز

ارلینگ هلند – دورتموند … 13 گل و 26 امتیاز

جیووانی سیمونه – کالیاری … 12 گل و 24 امتیاز

جاناتان دیوید – لیل … 12 گل و 24 امتیاز

آنتونی مودست – کلن … 12 گل و 24 امتیاز

وینیسیوس جونیور – رئال مادرید … 12 گل و 24 امتیاز

لوتارو مارتینز – اینتر … 11 گل و 22 امتیاز


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم