کمیسیون تلفیق بار دیگر با حذف ارز ترجیحی مخالفت کرد.یکی از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 اظهار داشت: این کمیسیون همچنان دیدگاه قبلی خود را مبنی بر تداوم پرداخت ارز ترجیحی حفظ کرده است و بنابراین پیوست تبصره بودجه همان گزارش تلفیق است.

محمدرضا مرتجدالدینی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح جلسه کمیسیون تلفیق که قرار است امشب برای بررسی پرونده های ارائه شده از سوی مردم برگزار شود، درباره بودجه اظهار کرد: این موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: همچنین در خصوص باقیمانده سهام عدالت، باقیمانده کمیته امداد و بهزیستی و سایرین برای توزیع سهام عدالت مصوب شد.

یکی از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 درباره موضوع ارز ترجیحی گفت: در کمیسیون تلفیق موضوع جدیدی درباره ارز ترجیحی وجود ندارد، بنابراین کمیسیون با استناد به گزارش قبلی خود اعلام کرد که دولت از جمله بانک مرکزی اما اجازه مبادله منابع ارزی حاصل از صادرات نفت، گاز، میعانات گازی، فرآورده های نفتی و گازی و نرخ های غیر از نرخ سامانه معاملات الکترونیکی را که ارزش آن در این بند پیش بینی شده است، صادر می کند. تجهیزات پزشکی بر اساس نرخ ارز ترجیحی تخصیص می یابد.

مرتضی الدینی گفت: در تبصره 14 مقرر شد 248 هزار میلیارد تومان برای تخصیص کمک و یارانه برای خرید داروهای اساسی و گندم به دولت داده شود.

وی در خصوص تسهیلات بانکی موضوع تبصره 16 نیز گفت: مقرر شد کمیته ای با هدایت رهبری تشکیل شود و این موارد بررسی و پیشنهادات جدیدی اضافه شود.

مرطه الدین درباره موضوع پالایش نفت در لایحه بودجه گفت: دولت در لایحه بودجه 4.5 میلیارد یورو برای پالایش نفت در نظر گرفته بود که کمیسیون تلفیق 5.5 میلیارد به آن اضافه کرده بود. اما امروز این مبلغ به سه میلیارد یورو کاهش یافته است، بنابراین مبلغ هفت و نیم میلیارد یورو برای پالایشگاه نفت تصویب شده است. قبلاً علناً توافق شده بود که دولت 1.4 میلیون بشکه نفت را به قیمت 70 70 در روز بفروشد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم