کمیسیون تلفیق مجوز واردات 70 هزار خودروی سواری را تایید کرددر لایحه بودجه سال 1401 مجوز واردات 50 هزار دستگاه خودروی سواری ذکر شده بود که در جریان بررسی لایحه بودجه دولت توسط کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی لغو شد و پیشنهادات بررسی شد. دادگاه و کمیسیون موضوع واردات خودروهای سواری را مجددا بررسی کردند.

به گزارش تسنیم؛ جعفر قدیری، عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم و در پاسخ به سوالی مبنی بر تغییرات الحاقی تبصره 7 لایحه بودجه سال 1401 گفت: دیشب بحثی مطرح شد. یادداشت ها و اعداد مرتبط اصلاح شدند.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد بحث واردات خودروهای سواری بود که در کمیسیون به رای گذاشته شد.

قدیری در خصوص بازتعریف واردات خودرو در لایحه بودجه گفت: علیرغم اینکه کمیسیون تلفیق پیش از این در مورد حذف واردات خودروهای سواری صحبت کرده بود، چند تن از نمایندگان معتقد بودند که سفر اخیر رئیس جمهور ایران با توجه به شرایط بحرانی اصرار بر این موضوع است. آماده سازی زمین فرصت خوبی برای ورود مجلس به این موضوع برای واردات خودرو وجود دارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: از سوی دیگر برخی از نمایندگان تصور می کردند که دیگر وارد این موضوع نشویم چرا که مجمع تشخیص مصلحت نظام هنوز در مورد نحوه عملکرد مجلس تصمیم گیری نکرده است. در این مورد اختلاف نظر وجود داشت اما در نهایت این پیشنهاد در کمیسیون مشترک تصویب شد.

وی در خصوص نظر دولت در مورد واردات خودروهای سواری گفت: نظر دولت در مورد واردات خودروهای سنگین مثبت بود اما اعلام کردند که نظر خاصی در مورد خودروهای سواری ندارند.

در بحث خودرو، کمیسیون تلفیق کمیسیون به دلایلی واردات خودرو را متوقف کرده بود و آن را تصویب کرد.

کمیسیون مشترک واردات 70 هزار خودروی سواری را تایید کرد

بر اساس تغییرات مصوب در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، متن به شرح زیر است: علاوه بر الحاقیه تبصره 7 بودجه سال 1401: تکمیل پروژه های نیمه تمام راه آهن و تعمیر نقاط حادثه خیز در جاده ها. توسعه فرهنگ حمل و نقل و ارتقاء مدیریت ترافیک و ناوگان حمل و نقل در سال 1401 با ارز غیر صادراتی و بر اساس سیاست های کلی به دولت اجازه داده شد. سامانه مجوزهای واردات زیر را از طریق بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، تعرفه ورودی مصوبه هیأت وزیران و درآمد حاصله در ردیف پنجاهم این قانون پس از گردش خزانه صادر خواهد کرد.

همچنین در سال 1401 سید محمدرضا مرتاج الدین رئیس کمیته هدفمندی یارانه ها کمیسیون تلفیق بودجه در مورد کالاهای وارداتی مندرج در ضمیمه تبصره 7 گفته بود: کالاهای وارداتی شامل 50 هزار دستگاه خودرو سواری و 20 هزار دستگاه است. واگن های دوتایی سوخت خودروهای هیبریدی و برقی 10000 کامیون، تریلر، تریلر یخچال دار و کشنده، 10000 اتوبوس برون شهری و درون شهری، 1000 واگن و واگن یخچال دار و 5000 دستگاه ماشین آلات راهسازی سنگین حتی اگر برای 5 سال ساخته شود. انجام خواهد شد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم