گرد و خاک و کم دید در غرب کشورسامانه بارشی مستمر در شمال غرب و غرب کشور رئیس مرکز ملی پیش بینی خطرات اقلیم و مدیریت بحران امروز و فردا (20 و 21 اسفند) دامنه های جنوبی البرز، رگبار و رعد و برق و وزش باد و سواحل نسبتاً کم دما شمال کشور و همچنین گرد و غبار در غرب کشور گزارش شده است.

صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، در تشریح وضعیت جوی کشور گفت: در روزهای پنجشنبه و جمعه (20 و 21 اسفندماه) بارش در شمال غرب و غرب کشور در دامنه های جنوبی البرز در قزوین ادامه داشت. استان، بخش‌هایی از استان سمنان و دامنه زاگرس مرکزی در خوزستان و لرستان وزش باد شدید موقتی در ارتفاعات رگبار و بارش برف همراه با رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: بارش باران در ارتفاعات چهار محال و بختیاری، شرق لارستان، تهران و قزوین شدیدتر است و در ارتفاعات یزد، خراسان جنوبی و کرمان بارش پراکنده پیش بینی نمی شود.

به گزارش شیان، از بعدازظهر پنج شنبه همزمان با جاری شدن جریانات شمالی بر روی دریای خزر، بارش باران و کاهش نسبی دما در سواحل شمالی کشور نیز پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی خطرات اقلیم و مدیریت بحران روز شنبه (۲۱ اسفند) با اشاره به نوار شمالی و شمال غرب کشور افزود: در شمال و در یزد، خراسان جنوبی، خراسان جنوبی رضوی و کرمان شمالی پراکنده خواهد بود.

وی با اشاره به تداوم بارندگی ها در شمال غرب کشور گفت: از روز یکشنبه (21 اسفند) و روز دوشنبه (23 اسفند) در غرب، سواحل خزر، اردبیل و نواحی شمالی از شدت و وسعت بارش ها کاسته می شود. در بخش‌هایی از آذربایجان شرقی و غربی و خراسان رضوی، ارتفاعات چهارمحال و بختیاری و استان‌های شمال فارس پراکنده باران خواهد بود.

ضیائیان ادامه داد: روز پنجشنبه (19 اسفند) در غرب کشور روند گرد و غبار کاهش کیفیت هوا و تابش افقی را به همراه خواهد داشت و روز پنجشنبه نیز وزش باد شدید در مناطق مرکزی، شرق و شمال شرق کشور خواهد بود و در جنوب غربی روزهای جمعه و شنبه. مناطق حساس غرب، جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق کشور دچار گرد و خاک می شود.

وی افزود: از روز شنبه (21 اسفند) در نیمه شمالی کشور کاهش نسبی دما پیش بینی می شود. همچنین از بعدازظهر پنجشنبه تا شنبه دریای خزر و نیمه غربی خلیج فارس مواج و متلاطم است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی بحران و مدیریت خطرات هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (20 اسفند) ابری همراه با بارش باران و گاهی وزش باد شدید و رعد و برق تا ساعاتی دیگر ممکن است. با زرق و برق راه بروید حداقل 13 درجه سانتیگراد و حداکثر 20 درجه سانتیگراد در روز شنبه (21 اسفند) رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود و دمای هوا می تواند 9 و حداکثر دما 17 باشد. پیش بینی درجه سانتیگراد

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (18 و 18 اسفندماه) بندرعباس با دمای 29 درجه سانتیگراد و حمدان با 1 و 8 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان هستند.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances