گفته می شود یکی از معاونان ارشد بانک سوئیفت پس از یک اختلاف حقوقی ارب 1 میلیاردی را ترک می کند.


وزارت بازرگانی روز پنجشنبه اعلام کرد که اقتصاد این کشور در سه ماه آخر سال 2021 1.7 درصد رشد کرده است و به بهبودی خود از شوک های همه گیر ادامه می دهد.

این داده ها که برای تورم تنظیم شده است، نشان دهنده افزایش تولید ناخالص داخلی – بزرگترین مقیاس کالاها و خدمات تولیدی است. بر اساس سالانه، افزایش سه ماهه 6.9٪ بود.

برای کل سال، رشد اقتصادی 5.7 درصد بود که بزرگترین رشد از سال 1984 بود – یک شاهکار چشمگیر، اگرچه نشان دهنده عمق آسیب ناشی از ویروس کرونا در یک سال پیش است.

سه ماهه چهارم تا حدودی مهلتی برای مقابله با ویروس کرونا بود. همه چیز از زمانی شروع شد که نوع دلتا در حال نرم شدن بود و اثرات Omicron فقط در هفته های آخر احساس شد. اقتصاددانان انتظار دارند که Omicron در بیشتر ماه های ژانویه و فوریه به اقتصاد فشار وارد کند. اما او می‌گوید با محو شدن نوع و نزدیک شدن بهار، فعالیت باید به حالت عادی بازگردد.

وزارت بازرگانی گفت که رشد قوی سه ماهه چهارم تا حدودی ناشی از هزینه های مصرف کننده است که “منعکس کننده افزایش خدمات بهداشتی، تفریحی و حمل و نقل است.” سرمایه گذاری خصوصی و افزایش موجودی ها نیز از عوامل مهم بودند.

جین اوتس، دستیار وزیر کار و رئیس سازمان کارگری در دوران دولت اوباما، یک گروه غیرانتفاعی که بر مسائل اشتغال متمرکز بود، گفت: «این داده‌های واقعا قوی است. او گفت که افزایش موجودی انبارها “حداقل بهبود بیشتر در زنجیره تامین را نشان می دهد.”

مخارج مصرف‌کننده و سرمایه‌گذاری خصوصی پس از شیوع اولیه همه‌گیری در نتیجه تلاش‌های واکسیناسیون، شرایط ارزان‌تر وام و بازدیدهای اضافی از کمک‌های فدرال به خانوارها و مشاغل بازسازی شد. بازار کار حدود 19 میلیون شغل از 22 میلیون شغل از دست رفته نزدیک به اوج تعلیق آلوده به ویروس را بازیابی کرده است.

حرکت اولیه ارائه شده توسط محرک های دولتی و بهبود پس از واکسن احتمالاً در بسیاری از زمینه ها کندتر خواهد شد و فدرال رزرو قصد دارد از ابزارهای سیاستی خود برای مهار تورم در ماه های آینده استفاده کند که در دسامبر به بالاترین سطح خود رسید. 40 سال
اقتصاد در مسیر درستی قرار داشت.

قبل از اپیدمی وارد شوید.

خط روند

از سه ماهه اول 2015

سه ماهه چهارم 2019

تنظیم تورم و

با نرخ های فصلی، سالانه

مرحله

اقتصاد بود

در مسیر

زودتر برسید

اپیدمی

خط روند

از سه ماهه اول 2015

سه ماهه چهارم 2019

تنظیم تورم و

با نرخ های فصلی، سالانه


جولیا کورونادو، اقتصاددان سابق فدرال رزرو و استاد امور مالی در دانشگاه تگزاس در آستین، گفت: «سیاست های مالی و پولی متعهد به کمک تهاجمی به اقتصاد در طول همه گیری های همه گیر است، و این کار موثر بود. وی گفت: نه تنها به هدف کاهش رکود رسیدیم، بلکه با سرعت اشتغال مجدد از همه انتظارات فراتر رفتیم.

در فوریه گذشته، دفتر بودجه کنگره پیش‌بینی کرد که نرخ بیکاری فعلی می‌تواند تا سال 2024 به 3.9 درصد برسد که از اوج 14.7 درصدی در آوریل 2020 کمتر است.

پرزیدنت بایدن رشد اقتصادی و رشد شغلی سال را به عنوان مدرکی دال بر ثمر بخشیدن سیاست های او ستود. او روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت: «ارقام تولید ناخالص داخلی من در سال اول نشان می دهد که ما بالاخره در حال ساختن اقتصاد ایالات متحده برای قرن بیست و یکم هستیم.

اما بهبود اقتصادی به دلیل افزایش اخیر تورم از سال 1982 با مشکل مواجه شده است. افزایش قیمت‌های مصرف‌کننده – که از دسامبر سال گذشته به 7٪ افزایش یافته بود – در بهار هنگامی که شبکه‌های عرضه به دلیل همه‌گیری قطع شده بود شدت گرفت.

بر اساس گزارش وزارت کار، برای مثال، قیمت واردات در دسامبر 10.4 درصد بیشتر از سال قبل بود. بسیاری از کسب‌وکارها، بزرگ و کوچک، خود را برای چنین مشکلاتی در زنجیره تامین آماده می‌کنند تا فراتر از تابستان حرکت کنند – نشانه‌ای نامطلوب برای کارگرانی که دستمزدشان سریع‌ترین افزایش را در دهه‌های اخیر داشته است.
درصد تغییر

تولید ناخالص ملی

از سه ماهه آخر

قبل از اپیدمی

درصد تغییر

تولید ناخالص ملی

قبل از سه ماهه آخر

اپیدمی


نظرسنجی گالوپ در این ماه نشان داد که آمریکایی ها اقتصاد را بیشتر منفی می بینند تا مثبت – تنها 29 درصد گفتند که اقتصاد در حال بهبود است، در حالی که 67 درصد معتقدند که وضعیت در حال بدتر شدن است.

با این حال، 72 درصد می گویند که زمان خوبی برای جستجوی یک شغل استاندارد است.

آلیسون شریگر، اقتصاددان و کارشناس ارشد موسسه منهتن، یک اندیشکده محافظه کار، می گوید: «همه چیز به این بستگی دارد که شما ترجیح می دهید. سیاست گذاران در واشنگتن تصمیم گرفته اند در سمت ارائه کمک های اپیدمی بیشتر از کوچک اشتباه کنند – و خانم شریگر یکی از تحلیلگرانی است که می گوید مبادلات این تصمیم در حال روشن شدن است. به گفته وی، اگر محرک کمتری وجود داشته باشد، تورم به این بدی که هست نخواهد بود.

در یک کنفرانس خبری چهارشنبه، جروم اچ. پاول، رئیس فدرال رزرو اذعان کرد که “محدودیت ها و محدودیت های عرضه، سرعت تولید را در پاسخگویی به تقاضای بالا در آینده نزدیک محدود می کند.” “این مسائل بزرگ و طولانی مدت هستند. انتظار می رود.”

آلن زنر، مدیر عامل و اقتصاددان ارشد ایالات متحده در مورگان استنلی، گفت: از آنجایی که تحلیلگران جهت و درجه افزایش قیمت ها را در سال جاری در نظر می گیرند، بسیاری ماه های بهار را به عنوان یک تمرکز کلیدی می دانند. این تا حدی به این دلیل است که گزارش‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه مارس و آوریل امسال مقایسه‌های نسبتاً پایداری را در مقایسه با آنچه کارشناسان در سه سال گذشته می‌دیدند، ارائه می‌کند: ارقام 2020 یک اپیدمی قبل از 2019 را نشان می‌دهد. با نرمال همراه بود. پس از بازگشایی اقتصاد در سال 2021، گزارش‌ها با محیط غیرمعمول و تا حدی افسرده اقتصاد در سال 2020، کمتر از واکسن اندازه‌گیری شدند.

خانم زنتر گفت: “امیدواریم با ورود به سه ماهه دوم، اوضاع تغییر کند.” و این تورم تک رقمی “در سال دیگر ادامه نمی یابد.”

در طی تماس‌های درآمد سه‌ماهه، جی‌پی مورگان چیس و بانک آمریکا، که مجموعا به 140 میلیون خانوار خدمات رسانی می‌کنند، گزارش دادند که وضعیت مالی خانوارها از نظر فنی بهتر از قبل از همه‌گیری است. بانک آمریکا اعلام کرد که مشتریانش در سال 2021 8 تریلیون و 800 میلیارد دلار خرج کردند که 24 درصد بیشتر از سطح سال 2019 بود. اما تحلیلگران خاطرنشان می کنند که کاهش پس انداز و ادامه افزایش قیمت ها – همراه با انواع جدید ویروس کرونا – می تواند مصرف را متوقف کند.

در گزارش روز پنجشنبه اشاره شد که ذخایر نقدی بسیاری از آمریکایی‌ها در طول این همه‌گیری کاهش یافت: درآمد شخصی واقعی یکبار مصرف 5.8 درصد در سه ماهه چهارم کاهش یافت و نرخ پس‌انداز شخصی – درآمد قابل تصرف کلی درصدی که می‌رود. پس انداز ماهانه – 7.4 درصد از 9.5 درصد در سه ماهه سوم افزایش یافته است.

اگرچه تولید کارخانه در دسامبر 3.5 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت، تولید کارخانه در ماه گذشته 0.3 درصد کاهش یافت که ضعیف تر از بسیاری از پیش بینی ها بود. به نظر می رسد Omicron تلاش های تولیدکنندگان را برای یافتن دستمزدهای دائمی افزایش می دهد، زیرا عفونت ها منجر به غیبت می شود. کمبود مواد برای اجزای سخت‌منبع مانند تراشه‌های کامپیوتری نیز برای کسب‌وکارها دردسر است که در تامین قطعات تولیدی خود بهتر از یکدیگر عمل می‌کنند.

تحویل کالاهای سرمایه ای اساسی – معیاری محبوب برای سرمایه گذاری تجاری در هزینه تجهیزات ایالات متحده – در سه ماهه چهارم 1.3 درصد رشد کرد، اما در دسامبر ثابت بود. برخی از تحلیلگران صنعت به روند گسترده تر سه ماهه اشاره می کنند که نشانه آن است که بخش خصوصی معتقد است رشد قوی هم توسط فشارهای تورمی و هم برخورد سرعت مرتبط با انواع ویروس کرونا حفظ شده است.

اورین کلاچکین، اقتصاددان برجسته در صنعت ایالات متحده و تحقیقات منطقه ای در Oxford Economics، گفت: صاحبان کسب و کار معمولی “در حال حاضر محیط بسیار قوی را می بینند.” “آنها می خواهند سرمایه گذاری را افزایش دهند زیرا می خواهند این تقاضا را برآورده کنند – و آنها دلایل زیادی برای سرمایه گذاری دارند.”

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد ایالات متحده برای سال 2022 را در این هفته از 1.2 واحد درصد به 4 درصد کاهش داد، با اشاره به سیاست سخت‌تر فدرال رزرو و توقف هزینه‌های محرک بیشتر توسط کنگره. این افزایش همچنان از میانگین سالانه سال 2010 فراتر خواهد رفت. تا سال 2019.

بن کستلمن گزارش همکاری


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم