گفتگوی تلفنی رئیسی با نخست وزیر ارمنستان

[ad_1]

روز دوشنبه، سید ابراهیم رئیسی در تماس تلفنی با نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، با ولادت حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال جدید، صلح، رفاه و سال نو را برای جهانیان آرزو کرد. قضاوت در نور عیسی مسیح.

به گزارش ایسنا، سران دو کشور خواستار گفت‌وگو و گفت‌وگوی مستمر در سطوح مختلف در کشورهای همسایه شدند و گفتند: کشورهای منطقه برای حساس شدن به اوضاع منطقه قفقاز باید به طور منظم درباره مسائل منطقه‌ای و دوجانبه گفتگو کنند. “

رئیس جمهور سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران را حفظ تمامیت ارضی و حاکمیت کشورها عنوان کرد. در این زمینه، تهران از حاکمیت ارمنستان بر تمامی سرزمین ها و وسایل حمل و نقلی که از آن عبور می کند حمایت می کند.

رئیسی با تاکید بر آمادگی ایران برای افزایش فعالیت های تجاری در ارمنستان گفت: سطح مبادلات اقتصادی دو کشور کمتر از ظرفیت فعلی است و کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی باید فعال تر باشد و گام های بلندی بردارد و این به نفع هر دو است. کشورها.”

رئیس جمهور گفت: تهران از پیشرفت های حاصل شده در روند مذاکرات بین جمهوری ارمنستان و جمهوری آذربایجان استقبال می کند.

وی گفت: ما از رفع موانع حمایت می کنیم.

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان امروز در تماس تلفنی با رئیس جمهوری اسلامی ایران روند مذاکرات و آخرین تحولات منطقه قفقاز را به اطلاع وی رساند.

نخست وزیر ارمنستان بر تمایل این کشور برای توسعه کامل روابط با ایران تاکید کرد و گفت: مصمم هستیم روابط و تعاملات اقتصادی با ایران را در همه زمینه ها تقویت کنیم و کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی را بیش از پیش فعال کنیم.

نیکول پاشینیان با ابراز خرسندی از فعالیت شرکت های ایرانی در کشورش گفت: ارمنستان پروژه های زیادی برای فعالیت شرکت های ایرانی دارد و از حضور بیشتر این شرکت ها در اجرای پروژه های زیرساختی استقبال می کنیم.

وی بر اهمیت همکاری های منطقه ای دو کشور تاکید کرد و گفت: معتقدیم با افزایش سطح همکاری ها و هماهنگی های دوجانبه می توان گام های قابل توجهی برای برقراری صلح و امنیت در منطقه برد.

نخست وزیر ارمنستان به حضور و زندگی مسالمت آمیز مسیحیان در ایران اشاره کرد و گفت: جامعه ارامنه ایران هویت دینی خود را در کنار هموطنان مسلمان خود بدون هیچ محدودیتی حفظ می کند.

[ad_2]

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances