گوگل به طور رسمی از اندروید 12L برای دستگاه های صفحه نمایش بزرگ رونمایی کرد.


گوگل پیش نمایش اندروید 12L را در ماه اکتبر منتشر کرد. نسخه ای از سیستم عامل اندروید که برای دستگاه های صفحه نمایش بزرگ مانند تبلت ها و گوشی های تاشو طراحی شده است. به گزارش تک کرانچ، اندروید 12 ال اکنون به صورت رسمی معرفی شده است و ویژگی های آن باعث می شود تا به راحتی بتوان از سیستم عامل در این دستگاه ها استفاده کرد. گوگل اعلام کرده است که اندروید 12L تا پایان سال 2022 برای دستگاه های منتخبی از سامسونگ، لنوو و مایکروسافت منتشر خواهد شد.

فلسفه پشت سیستم عامل Android 12L این بود که کاربران تبلت ها و پوسته های ادعایی بزرگ از رابط های کاربری بهبود یافته و چندوظیفه ای بهبود یافته و به طور کلی تجربه بهتری هنگام اجرای برنامه ها، به طور پیش فرض، در دستگاه های صفحه نمایش بزرگ بهره مند شوند.

به عنوان مثال، در Android 12L، سایه اعلان (تصویر زیر) از فضای گسترده برای نمایش تنظیمات سریع و اعلان‌های شما در یک طرح دو ستونی استفاده می‌کند. صفحه قفل همچنین از طرح بندی دو ستونی برای نمایش اعلان ها و ساعت ها استفاده می کند. سایر اجزای داخلی مانند تنظیمات نیز برای صفحه نمایش بزرگتر بهبود یافته اند. بنابراین بدون نیاز به ورود یا خروج از هیچ بخشی می توان تغییرات را انجام داد. برخی از تعاملات کلیدی نیز تغییر کرده اند، مانند داشتن کنترل های پین و الگوی صفحه قفل با صفحه نمایش برای دسترسی آسان.

اندروید 12 ال همچنین نوار وظیفه جدیدی برای اجرای برنامه ها و جابجایی بین آنها اضافه کرده است. پیمایش راهنمایی به کاربران کمک می کند تا کارهایی مانند ورق زدن برنامه های گذشته، نمایش یا پنهان کردن نوار وظیفه، استفاده از حالت تقسیم صفحه، و کشیدن انگشت به بالا برای رفتن به خانه را انجام دهند.

مقاله مرتبط:

کاربران Android 12L اکنون می توانند برنامه ها را مستقیماً از نوار وظیفه به صفحه تقسیم شده بکشند و رها کنند یا از یک عملکرد جدید به نام “split” در بررسی برای تقسیم صفحه استفاده کنند. این بدان معناست که، برای مثال، می‌توانید در حین خواندن اخبار، در مرورگر کروم وب را مرور کنید، یا از Google Maps استفاده کنید یا ویدیویی را در YouTube تماشا کنید. البته حالت تقسیم صفحه یک ویژگی جدید نیست. اما اکنون دسترسی به اندروید 12L آسان است و نیازی به پشتیبانی از هیچ توسعه دهنده ای نیست.

در زیر می توانید ویدیویی در مورد نحوه عملکرد توزیع صفحه برای اجرای برنامه های مختلف تماشا کنید.

به طور کلی، Android 12L بهبودهای بصری و پایداری را برای برنامه هایی ارائه می دهد که هنوز برای دستگاه های صفحه نمایش بزرگ ایده آل نیستند.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances