10 تست ضروری برای مردان


مردان هر ساله به بیماری هایی مبتلا می شوند که برای سالم ماندن نیاز به آزمایش دارند. معاینه و آزمایش قبل از ظهور علائم به درمان کمک می کند.

به گزارش BrighamHealthHub، بارها شنیده ایم که اگر زودتر متوجه این بیماری شده بودند، کار به اینجا نمی رسید.

اگر سرطان یک بیماری ارثی در خانواده او بود و او تحت معاینات سالانه قرار می گرفت، این بیماری زودتر مهار می شد.

مردان هر ساله به بیماری هایی مبتلا می شوند که برای سالم ماندن نیاز به آزمایش دارند. معاینه و آزمایش قبل از ظهور علائم به درمان کمک می کند.

به عنوان مثال، اگر بتوانند دیابت را به موقع تشخیص دهند، می توانند با تشخیص علائمی مانند کاهش بینایی و ناتوانی جنسی، آن را به موقع درمان کنند. این آزمایشات اساسی را جدی بگیرید و دستورالعمل ها را دنبال کنید تا در هر سنی سالم بمانید:

1. سرطان پروستات

سرطان پروستات بعد از سرطان پوست یکی از شایع ترین سرطان ها در مردان آمریکایی است. آزمایشات برای تشخیص سرطان پروستات شامل آزمایش دیجیتال رکتوم (DRE) و احتمالاً آزمایش خون برای آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) است.

برای مردان با سابقه خانوادگی سرطان، سن 40 سالگی بهترین زمان برای انجام این آزمایشات است. برای مردان در معرض خطر، مانند آمریکایی های آفریقایی تبار، سن 45 سالگی مناسب است و برای مردان با خطر متوسط، 50 سالگی مناسب است.

2. سرطان روده بزرگ

10 تست ضروری برای سلامت مردان

سرطان روده بزرگ دومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان است. مردان بیشتر از زنان در معرض خطر ابتلا به این سرطان هستند. اکثر سرطان های روده بزرگ پولیپ های روده ای را ایجاد می کنند که در سطح داخلی روده بزرگ رشد می کنند.

این نوع سرطان به سایر قسمت های بدن سرایت می کند. راه پیشگیری از این سرطان رهایی از شر پولیپ ها قبل از تبدیل شدن به سرطان است.

تشخیص این نوع سرطان در بزرگسالان میانسال از سن 50 سالگی آغاز می شود. کولونوسکوپی یک آزمایش رایج برای تشخیص پولیپ است. پولیپ ها را می توان در طول آزمایش برداشت.

3. افسردگی

سلامت روانی خود را و همچنین سلامت جسمی خود را بررسی کنید. سالانه شش میلیون مرد از افسردگی رنج می برند و تشخیص داده نمی شوند و درمان نمی شوند. اگر هر یک از علائم زیر را برای بیش از دو هفته تجربه کردید با پزشک خود مشورت کنید:

تغییر خواب یا عادات غذایی مانند بی اشتهایی، بی خوابی و غیره.

از دست دادن علاقه به فعالیت هایی که دوست داریم

آ احساس ناامیدی، درماندگی، بی قراری، تحریک پذیری سریع، غمگینی یا اضطراب.

کاهش انرژی و انگیزه

احساس گناه

مشکل در تمرکز یا تفکر

به خودکشی فکر می کند

4. HIV

10 تست ضروری برای سلامت مردان

همه مردان باید بدون توجه به خطری که برای انسان دارد، آزمایش HIV انجام دهند. مردان بالای 65 سال باید برای انجام این آزمایش با پزشک خود مشورت کنند. یکی از عوامل کنترل ویروس، اجتناب از رابطه جنسی پرخطر است.

5. سرطان پوست

10 تست ضروری برای سلامت مردان

خطرناک ترین نوع سرطان پوست ملانوما است. این در سلول های تخصصی به نام ملانوسیت ها شروع می شود که رنگ پوست را تشکیل می دهند.

احتمال ابتلای مردان مسن به ملانوم بیشتر از زنان همسن است. مردان دو تا سه برابر بیشتر از زنان در معرض ابتلا به سرطان سلول سنگفرشی غیر ملانوم هستند. خطر ابتلا به این سرطان زمانی که زیر نور خورشید قرار می گیرید افزایش می یابد.

در این رابطه دائماً هرگونه تغییر در پوست اعم از اندازه، رنگ و شکل و به عبارتی خودآزمایی را بررسی کنید. معاینات پوستی منظم باید توسط متخصص انجام شود تا سرطان پوست در اسرع وقت درمان شود.

6. چاقی

اکنون در اینترنت جستجو کنید و به راحتی BMI خود را محاسبه کنید. اسهال یک شاخص قابل اعتماد برای وزن شما است. BMI بین 18.5 تا 24.9 سالم در نظر گرفته می شود.

BMI بالای 25 و بالای 30 چاق است. اگر BMI بالایی دارید، می توانید برای جلوگیری از برخی بیماری های مرتبط با چاقی وزن کم کنید.

7. فشار خون بالا

10 تست ضروری برای سلامت مردان

خطر ابتلا به فشار خون بالا با افزایش سن افزایش می یابد. فشار خون با وزن و سبک زندگی مرتبط است. فشار خون بالا می تواند بدون هیچ علامتی برای رگ های خونی خطرناک باشد، اما قابل درمان است.

با درمان فشار خون بالا، خطر حمله قلبی، سکته مغزی و نارسایی کلیه را کاهش می دهید. ساده ترین کار فشار سنج خانگی یا چکاپ پزشک است.

8. کلسترول

10 تست ضروری برای سلامت مردان

سطوح بالای کلسترول LDL در خون باعث ایجاد پلاک های چسبنده بر روی دیواره رگ های خونی می شود. این امر خطر حمله قلبی را افزایش می دهد.

با گذشت زمان، کلسترول بالا می تواند منجر به حملات قلبی و سکته شود. تغییر سبک زندگی و مصرف داروها باعث کاهش کلسترول می شود.

با انجام آزمایش خون کلسترول خود را بررسی کنید. کلسترول باید از سن 20 سالگی بررسی شود. مردان بالای 35 سال باید به طور مرتب کلسترول خود را چک کنند.

9. دیابت نوع 2

10 تست ضروری برای سلامت مردان

یک سوم افراد مبتلا به دیابت نمی دانند که به این بیماری مبتلا هستند. دیابت کنترل نشده می تواند منجر به بیماری کلیوی، مشکلات قلبی و مغزی، آسیب عصبی، ناتوانی جنسی و آسیب چشم شود.

رژیم غذایی، ورزش، کاهش وزن و دارو به کنترل دیابت کمک می کند. آزمایش قند خون ناشتا دیابت را تشخیص می دهد. این تست را حتما از 45 سالگی انجام دهید.

10. کم آبی تدریجی چشم

این وضعیت باعث آسیب تدریجی به عصب بینایی شما می شود و می تواند منجر به نابینایی شود. آزمایش‌هایی وجود دارد که فشار غیرطبیعی روی چشم‌های شما را تشخیص می‌دهد و قبل از آسیب دیدگی عصب بینایی وضعیت را کنترل و درمان می‌کند.

آزمایشات چشم بر اساس سن و خطر شخصی انجام می شود:

زیر 40 سال: هر 2 تا 4 سال یکبار

40 تا 50 سال: هر 1 تا 3 سال

55 تا 65 سال: هر 1-2 سال

65 به بالا: هر 6 تا 12 ماه

برخی از گروه هایی که در معرض خطر هستند و احتمال ابتلای آنها به نژاد یا ارث بیشتر است، بهتر است در معاینه آنها دقت بیشتری شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم