10 حقیقت ناشناخته درباره کودکان که باید بدانید – روزیاتو

[ad_1]

تولد نوزاد می تواند زندگی همه اعضای خانواده را تحت تأثیر قرار دهد. آنها موجودات زیبایی هستند که زندگی ما را روشن می کنند ، اما حضور آنها همچنین می تواند ما را دچار تردید کند.

دانستن نحوه عملکرد بدن آنها در هر مرحله از زندگی و انتظارات از آنها به ما کمک می کند تا اولین ماههای زندگی آنها را درک کنیم. در Bright Side ، ما برخی از حقایق کمتر شناخته شده در مورد نوزادان را بررسی می کنیم.

1- در بدو تولد موهای خود را از دست می دهند

عزیزم

در صورت مشاهده ریزش مو در اولین ماههای پس از تولد ، والدین یا مراقبین نباید نگران باشند. این در این زمان طبیعی است. این روند می تواند ناشی از تغییرات هورمونی طبیعی یا اصطکاک نوزاد به پشت باشد. به یاد داشته باشید که این رایج ترین حالت برای نوزادان است و آنها باید در این وضعیت بخوابند. به گفته کارشناسان ، موارد جدید پس از 6 تا 12 ماه افزایش می یابد.

2- بیشتر از بزرگسالان عطسه می کنند و بینی خود را تمیز نگه می دارند.

عطسه نوزاد

معمول است که نوزادان تازه متولد شده هنگام تولد عطسه می کنند. ما نمی دانیم چند بار در روز آنها این کار را انجام می دهند ، اما بدیهی است که آنها این کار را زیاد انجام می دهند. نگران نباش. این یک واکنش غیر ارادی است که توسط آن سوراخ های بینی خود را تمیز کرده و از خود در برابر میکروب ها محافظت می کنند.

اگر کودک شما علائم دیگری جز عطسه دارد: تنگی نفس ، تب ، بی اشتهایی ، آبریزش بینی یا سرفه ، باید به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید.

۳- استخوان کودکان خردسال بیشتر از بزرگسالان است

تعداد استخوان های نوزاد

بله ، اگرچه بدن آنها بسیار کوچکتر از بدن ما است ، آنها حدود 300 استخوان دارند ، در حالی که بزرگسالان 206 استخوان دارند. آنچه اتفاق می افتد این است که استخوان های کودکان نرم و انعطاف پذیر هستند ، غضروف ها تشکیل شده و با رشد آنها ، برخی از این استخوان ها به کمک کلسیم کلسیم تولید می کنند. این روند برای زنان 18 سال و برای مردان 21 سال به طول می انجامد.

4. آنها سریعتر از بزرگسالان نفس می کشند و گاهی نفس خود را برای چند ثانیه نگه می دارند.

تنفس نوزاد

فرد بالغ 12 تا 20 بار در دقیقه نفس می کشد ، در حالی که نوزاد تازه متولد شده 30 تا 60 بار در دقیقه نفس می کشد. در هنگام خواب ، تنفس آنها کند می شود و حدود 30 تا 40 بار در دقیقه نفس می کشند. با افزایش سن ، تنفس آنها کند می شود.

چیزی که بیش از هر چیز پرستار کودک را شگفت زده می کند این است که ممکن است کودک برای چند ثانیه تنفس خود را متوقف کند. والدین نباید نگران باشند. فقط در صورت مشکل در تنفس یا بازدم ، آبریزش بینی یا حبس نفس خود برای بیش از 20 ثانیه با پزشک مشورت کنید.

5. آنها در اولین روزهای زندگی خود وزن خود را کاهش می دهند

کودک کاهش وزن

البته وزن هر نوزاد منحصر به فرد است و وزن همه نوزادان یکسان نیست ، اما متخصصان می گویند وزن یک نوزاد سالم هنگام تولد 2.5 تا 4.5 کیلوگرم است. آنچه ممکن است برای والدینی که صاحب فرزند اول خود می شوند عجیب باشد این است که می بینند نوزاد به جای افزایش وزن بعد از تولد وزن خود را کاهش می دهد. اما نگران نباشید. طبیعی است که 7 تا 10 درصد از وزن بدن خود را در چند روز اول زندگی نوزاد از دست بدهید. افزایش وزن حدود 2 هفته پس از تولد آغاز می شود.

۶- نوزاد برای اولین بار در دو ماهگی می خندد

بچه بامزه

بسیاری از والدین با دیدن اولین لبخند نوزاد فکر می کنند باعث خنده نوزاد شده اند. اما اولین لبخند یک واکنش غیر ارادی است که می تواند توسط محرک های داخلی مانند گاز ایجاد شود.

اولین لبخند واقعی و داوطلبانه نوزاد ، که برای برقراری ارتباط با والدین و دیگران رخ می دهد ، حدود دو ماه بعد رخ می دهد.

7- رنگ چشم آنها را تغییر می دهد

رنگ چشم نوزاد تغییر می کند

اگرچه پدربزرگ و مادربزرگ ، عمه ، عمو و پدر دوست دارند مدام بحث کنند که چشم نوزاد به سمت آنها رفته است ، اما برخلاف طبیعت است. رنگ چشم نوزاد تا یک سالگی مشخص نمی شود.

بسته به میزان ترشح ملانین توسط نوزاد در سال اول زندگی ، رنگ چشم او تغییر می کند. اگر بدن کمی ملانین تولید کند ، چشم ها آبی می شوند. اگر کمی بیشتر تولید کند سبز یا فندقی می شود. و اگر سطح ملانین حتی بیشتر باشد ، رنگ چشم قهوه ای می شود – رایج ترین رنگ موجود.

8- حس بویایی آنها نوعی رادار است که به آنها در یافتن و یافتن شیر مادر کمک می کند

حس بویایی نوزاد

نوزادان حس بویایی توسعه یافته ای دارند و می توانند بوی مادر خود را به راحتی تشخیص دهند. علاوه بر این ، وقتی مادر به آنها شیر می دهد ، بوی شیر مادر را تشخیص می دهند و می توانند بین شیر مادر خود و سایر زنان تمایز قائل شوند.

9. آنها موسیقی را که در شکم مادر خود می شنوند تشخیص می دهند

مادر در دوران بارداری به موسیقی گوش می دهد

بر اساس مطالعه محققان فنلاندی در سال 2013 ، نوزادان موسیقی را که در رحم مادر خود می شنوند در چند ماه پس از تولد تشخیص می دهند. علاوه بر این ، برخی از متخصصان به مادران می گویند در سه ماهه سوم بارداری گودارد به موسیقی آرام مانند موسیقی کلاسیک یا لالایی گوش دهند ، زیرا می تواند محرک مثبتی برای مغز نوزاد باشد. متخصصان توصیه می کنند از صداهای بلند خودداری کنید ، هدفون را در شکم مادر و در مکانی پر سر و صدا قرار دهید.

10- ویژگی های بدنی و بوی کودکان به عنوان وسیله ای برای زنده ماندن ، نارسایی قلبی در بزرگسالان رخ می دهد

بچه بامزه

نوزادان دارای ویژگی هایی مانند ظاهر ، بو ، لبخند ، گونه ها ، پوست و … هستند که در بیشتر ماه ها احساس عشق و شفقت ایجاد می کنند. مطالعه ای در سال 2016 توسط محققان دانشگاه آکسفورد نشان داد که نوزادان به عنوان بخشی از یک سیستم زنده “طراحی” شده اند زیرا چیزهایی که کودکان جوان را زیبا می کند با هدف بیدار کردن نگرش مهربانانه بزرگسالان انجام می شود. و آنها قادر به تأمین خود نیستند.

بیشتر بخوانید:

گوش دادن به صدای مادر درد نوزادان نارس را کاهش می دهد

7 نقطه فشار برای حل مشکلات جسمی کودکان


[ad_2]

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما