10 دلیل برای گرفتن دوش آب سرد

[ad_1]

هنگام گرفتن دوش آب سرد همیشه باید از صفر شروع کنید. دوش ناگهانی آب سرد می تواند به سلامتی، به ویژه ریه ها و قلب آسیب برساند.

فواید دوش آب سرد برای بدن بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. دوش آب سرد مانند یک دارو برای بدن عمل می کند که فواید زیادی دارد.

فواید دوش آب سرد و روش صحیح حمام آب گرم

حمام کردن و دوش گرفتن بدون توجه به دمای آب، سلامت روحی و جسمی را تضمین می کند و به حفظ سلامت بدن کمک می کند. اگرچه دوش آب گرم خستگی بدن را کاهش می دهد، اما دوش آب سرد که به معنای آب سرد یا ولرم است و نه آب سرد، فواید بی نظیری برای سلامتی نسبت به دوش آب گرم دارد. اگر آنها را بشناسید، قطعا این ساده و مقرون به صرفه را امتحان خواهید کرد. رفتار

پاکسازی بدن

وقتی حمام سرد می‌گیریم، آب سرد به بدن برخورد می‌کند و باعث انقباض رگ‌های خونی و افزایش گردش خون در سراسر بدن می‌شود، این عمل باعث پاکسازی اندام‌ها و حذف آلودگی‌ها از خون و منافذ پوست می‌شود. .

افزایش متابولیسم و ​​کاهش وزن

گرفتن دوش آب سرد دمای بدن را کاهش می دهد، بنابراین بدن انرژی بیشتری برای گرم کردن مصرف می کند، متابولیسم را افزایش می دهد و کالری بیشتری می سوزاند. آب سرد همچنین چربی های قهوه ای را در بدن فعال می کند.

چربی قهوه ای چربی مفیدی است که گرمای لازم برای گرم نگه داشتن بدن را فراهم می کند و در مواجهه با سرما فعال است. اگر فردی به طور منظم دوش آب سرد بگیرد، می تواند سالانه 4 کیلوگرم وزن کم کند. برای افرادی که متابولیسم پایین و تیروئید دارند مفید است.

انرژی را برای روز فراهم کنید

یک دوش آب سرد بگیرید و صبح‌ها خود را شاداب کنید تا انرژی روزانه‌تان را تامین کنید. دوش آب سرد صبحگاهی بدن را تکان می دهد و شروع به نفس های عمیق می کند تا بدن شما را گرم نگه دارد، که باعث افزایش اکسیژن دریافتی، ضربان قلب و خون رسانی می شود و یک روز پر انرژی را شروع می کنید.

کاهش التهاب مفاصل

آب سرد بر رگ های خونی اثر می گذارد و گردش خون را در بدن افزایش می دهد. دوش صبحگاهی به طور موثر مایعات را کاهش می دهد و برای افراد مبتلا به التهاب و سنگینی مفید است.

بهبود سلامت و زیبایی پوست

آب سرد بهترین درمان برای پوست است، زیرا پوست را سفت می کند و چین و چروک را از بین می برد. علاوه بر این، آب سرد به حذف سلول های مرده و جلوگیری از استرس کمک می کند. دوش آب سرد مانع از ایجاد منافذ پوستی می شود و مانع از بین رفتن چربی پوست می شود.

درمان ریزش مو

آب سرد علاوه بر بهبود سلامت و ظاهر پوست، برای مو نیز مفید است. دوش صبحگاهی ریزش مو را متوقف می کند و با صاف کردن فولیکول های مو، موها را درخشان و سالم نگه می دارد. آب سرد توانایی مو برای محکم نگه داشتن پوست سر را افزایش می دهد.

افزایش جریان خون

دوش آب سرد باعث انقباضات قلب و عضلات و فعال شدن گردش خون در سراسر بدن می شود. گردش خون منظم باعث سلامت طولانی مدت می شود. دوش آب سرد به شریان ها اجازه می دهد تا خون را به طور موثرتری پمپاژ کنند. در نتیجه سلامت قلب بهبود می یابد.

تقویت سیستم ایمنی بدن

استحمام صبحگاهی با آب سرد باعث بهبود سیستم لنفاوی و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. حمام کردن در آب سرد باعث کاهش سطح اسید اوریک و افزایش گلوتاتیون می شود. گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان است که تمام آنتی اکسیدان ها را فعال نگه می دارد و آنها را مجبور می کند بهترین کار را انجام دهند. دوش آب سرد فشار خون را کاهش می دهد، رگ های خونی بسته را باز می کند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

درد را کاهش دهید

همانطور که کیسه یخ برخی از دردها را تسکین می دهد، حمام آب سرد نیز دردهای عضلانی را تسکین می دهد. پس از یک تمرین طولانی مدت، یک دوش کوچک با آب سرد در کاهش دردهای عضلانی بسیار موثر است.

10 دلیل برای گرفتن دوش آب سرد

بهبود استرس و افسردگی

دوش آب سرد می تواند استقامت شما را در برابر شوک، استرس و حتی بیماری افزایش دهد. تحقیقات نشان داده است افرادی که دوش آب سرد می گیرند، توانایی بیشتری برای مقابله با استرس اکسیداتیو مکرر دارند. دوش آب سرد به دلیل تاثیر شدید گیرنده های سرماخوردگی بر روی پوست، علائم افسردگی را نیز بهبود می بخشد.

چگونه حمام کنید تا از فواید دوش آب سرد بهره مند شوید؟

هنگام گرفتن دوش آب سرد همیشه باید از صفر شروع کنید. دوش ناگهانی آب سرد می تواند به سلامتی، به ویژه ریه ها و قلب آسیب برساند. ابتدا باید از هر دو پا شروع کنید و سپس به گردن و سر برسید، می توانید از پای راست شروع کنید و به گردن و پای چپ برسید. شستن با آب سرد 30 ثانیه تا یک دقیقه طول می کشد.

نکات مهم هنگام دوش گرفتن با آب سرد:

از آب سرد برای شستن سر خودداری کنید.
اگر عادت به حمام آب گرم دارید، باید آن را به آرامی تغییر دهید، یعنی به تدریج دما را پایین بیاورید و بین سرد و گرم نگه دارید.
دوش آب سرد در صبح اثرات مفید بیشتری دارد.
آب داغ برای حمام شبانه مفید است، زیرا به کاهش خستگی کمک می کند.

منبع: دنیای اقتصاد

[ad_2]

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما