10 چیزی که قبل از جراحی زانو باید بدانیداگر به دلیل زانو درد قصد انجام این عمل را دارید، گزارش زیر می تواند به بسیاری از سوالات شما پاسخ دهد.

به گفته DeHalthy، درد و آسیب زانو بر تمام فعالیت های روزانه شما تأثیر می گذارد و اگر نمی توانید فعالیت های روزانه مانند نشستن، بلند شدن و بالا رفتن از پله ها را انجام دهید، یکی از گزینه های درمانی برای شما جراحی زانو است. . ما اطلاعاتی را که باید قبل از این عملیات داشته باشید با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

1. تعویض مفصل زانو چیست؟

در مواردی که تزریق مایع داخل مفصلی، قرص ها و داروها به درد زانو پاسخ نمی دهد، تعویض مفصل راهی برای درمان آن است و نباید دوباره باعث درد شود. پزشکان ارتوپد مفصل زانو را برمی دارند و با یک پروتز زانو ساخته شده از پلاستیک و سایر مواد غیر خطرناک جایگزین می کنند تا مانند مفصل اصلی عمل کند.

2. داوطلبان این جراحی چه کسانی هستند؟

کسانی که التهاب زانو دارند برای این جراحی داوطلب می شوند. سوختگی زانو بیشتر در آرایشگران، دوندگان، بازیکنان فوتبال و افراد طولانی مدت دیده می شود. همچنین می‌تواند در افرادی که می‌ایستند، راه می‌روند، وزن اضافه می‌کنند و به‌طور نادرست پاهای ضربدری می‌نشینند نیز رخ دهد.

3. انواع تعویض زانو

تعویض مفصل زانو می تواند کامل یا جزئی باشد.

1) مفاصل میانی

2) مفاصل جانبی

3) کشکک زانو

گاهی فقط مفصل میانی معیوب است و گاهی اوقات مفصل جانبی زانو گاهی باعث درد در مفصل زانو می شود.

4. آمادگی قبل از جراحی

اکثر افرادی که این جراحی را انجام داده اند با بهترین نتایج ممکن اتاق عمل را ترک کرده اند، بنابراین جای نگرانی نیست. پس از انتخاب پزشکی که به آن اعتماد دارید، بهتر است به گفته های او عمل کنید و اگر به بیماری پزشکی مانند دیابت مبتلا هستید یا داروهایی مانند آسپرین و وارفارین مصرف می کنید، با پزشک خود صحبت کنید.

5. جراحی چقدر طول می کشد؟

زمان تقریبی جراحی زانو بین 30 تا 60 دقیقه و برای برخی تا 2 ساعت گزارش شده است.

6. بیهوشی

بیهوشی در این عمل به دو چیز بستگی دارد:

1) عمل یک مفصل پا یا مفصل هر دو پا لازم است

2) کدام قسمت از زانو نیاز به تعویض دارد؟

7. کنترل درد بعد از عمل

48 تا 72 ساعت پس از جراحی درد را تجربه می کنید و در چنین مواردی از مسکن های تجویز شده توسط پزشک استفاده می کنید. این درد متناوب است و به زودی فروکش کرده و بهبود می یابد.

8. آیا در بیمارستان بستری هستم؟

بله، طبق تصمیم پزشک یک یا دو شب در بیمارستان بستری خواهید شد. نگران نباشید، این بستری فقط برای کنترل وضعیت شما پس از جراحی است.

9. دوره نقاهت چیست؟

6 هفته اول: بهبود، کاهش تورم و بازیابی توانایی راه رفتن.

بعد از 3 تا 5 ماه: تقویت و تقویت عضلات، بازگشت به سبک زندگی عادی و ورزش روزانه.

6 ماه آخر دوره نقاهت: ادامه بازی برای افزایش تحرک پروتز.

10. عواقب آن چیست؟

اگر این ارتوپدی ها را به طور کامل دنبال کنید مطمئن خواهید بود که تا 30 سال آینده زانو درد نخواهید داشت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم