100 سال پیش مردم از این 10 غذا متنفر بودند


برخی از ما و بچه ها فلفل شیرین را در وعده های غذایی دوست نداریم. شاید برای خود فهرستی طولانی از غذاهای نفرت انگیز داشته باشید.

به عنوان مثال، طبق گزارش Reader’s Digest، پدربزرگ و مادربزرگ ما نمی توانستند سوشی بجوند. ایرانی ها به دلیل طعم خاصی که دارند از گوشت کاملا پخته استفاده می کنند.

امروزه بسیاری از جوانان ایرانی سوشی را دوست دارند و برای آنها خوشمزه ترین غذاست، اما در 50 سال گذشته این غذا از دل درست نشده است.

با تغییر عادات غذایی، برخی حاضرند تسلیم شوند و انعطاف پذیر باشند.

در اینجا 10 خوراکی را معرفی می کنیم که 100 سال پیش بسیاری از مردم آن ها را دوست نداشتند، اما اکنون به راحتی می خوریم. فکر می کنید 10 غذایی که در حال حاضر دوست ندارید، اما در 100 سال آینده بسیار رایج خواهند شد، کدامند؟

1. گوجه فرنگیها

بله شما آن را درست خواندید. 100 سال پیش مردم اصلاً گوجه فرنگی نمی‌خوردند. مردم گوجه فرنگی را «سیب سمی» می نامند. احتمالاً به دلیل رنگ قرمز آن که رنگ خون را به یاد آنها می انداخت، از خوردن آن خودداری کردند.

اما همه این تصورات تنها به دلیل ترس از ناشناخته است. گوجه فرنگی در حال حاضر بخشی منظم از آشپزخانه ما است و ما از گوجه فرنگی تقریباً در همه چیز از سالاد گرفته تا املت، سس و پیتزا استفاده می کنیم.

2. خرچنگ

در گذشته مردم این غذا را فقط به زندانیان می دادند و خودشان آن را نمی خوردند. البته این موضوع هنوز در ایران حل نشده است. خرچنگ به دلیل شکل قلب و نداشتن پوسته سخت برای اکثر مردم قابل قبول نیست. اما به دلیل خواص بسیار بعید است که در چند سال آینده جایگاه ثابتی را در هرم غذایی ما، دسته غذاهای دریایی، اشغال کند.

3. کلم

در مشکی سبز نوعی تلخی وجود دارد که در گذشته فقط کسانی که به دنبال ماجراجویی بودند این غذا را می خوردند تا نشان دهند برای سختی ها آماده ایم.

اما سیاه پوستان اکنون به دلیل سلامتی خود شناخته شده اند و تقریباً در تمام غذاهای سالم مدرن یافت می شوند. شاید بی میلی مردم در گذشته به این دلیل بود که بیشتر سبزیجات را خام می خوردند و کلم خام طعم خوبی نداشت.

4. سیب زمینی

با فرض 100 سال سن، با غذای خشن و جامد زیر زمین چه کنیم؟ زمانی که سیب زمینی در اروپا به عنوان غذا شناخته شد، در گذشته خانواده های سلطنتی و دهقانی به خانواده های ثروتمند دسترسی نداشتند. با گذشت زمان، سیب زمینی به غذای اصلی خانواده سلطنتی و کشاورزان، حتی گاهی اوقات فقرا تبدیل شد.

5. کاکائو

100 سال پیش مردم از 10 غذا متنفر بودند

کاکائو در حال حاضر بسیار محبوب شده است، با این حال خوب است بدانید آنچه که ما می خوریم محصولات فرآوری شده کاکائو است و کاکائو خالص آنقدر تلخ است که در آن زمان همه آن را دوست نداشتند.

روزی که به آنها دانه های کاکائو دادند، آن را به عنوان یک نوشیدنی تلخ عرضه کردند که طعم آن با شکلات های داغ امروزی بسیار متفاوت بود. بنابراین بعید است که کسی آن را دوست داشته باشد.

6. پدرم

قرن ها پیش، هیچ کس غذا را با استخوان و گوشت درست نمی کرد. زیرا از استخوان برای غذا دادن به سگ و سایر حیوانات استفاده می کنند. اما چه کسی می تواند بگوید “آب قلم فقط یک سوپ است”؟ ما به دلیل خواصی که دارد در بسیاری از غذاهای خود از آن استفاده می کنیم.

7. خاویار

در قرن گذشته خاویار غذایی بود که ثروتمندان نمی خوردند و فقط غذای فقرا بود. در سال 1910، به دلیل صید بی رویه، خاویار کمیاب شد و قیمت ها افزایش یافت، به طوری که فقرا توانایی خرید آن را نداشتند، بنابراین فقط در سبد غذایی ثروتمندان بود.

. قایق رانی

امروزه به جای برنج از کینوا استفاده می کنیم که خواص آن بیشتر از برنج است و برای برخی خوش طعم تر است. حدود یک قرن پیش فقط مردم محلی این غذا را می خوردند و می دانستند که مغذی است.

در دهه 1970 به عنوان غذای سالم معرفی شد. اما پاسخ چندانی دریافت نکرد. حال می توان گفت دلیل استفاده از کینوا به دلیل مواد معدنی و ویتامین های موجود در آن است.

9. چربی گوشت گاو و گوسفند

در دهه 1800 تقریباً همه چیز از سوپ گرفته تا پلو از چربی حیوانی تهیه می شد. با توجه به انقلاب صنعتی و تبلیغات در مورد استفاده از چربی های گیاهی مانند روغن آفتابگردان، زیتون و سایر گیاهان، عده ای از مصرف چربی های حیوانی، بوی بد دهان و آسیب به قلب راضی شدند.

. نان ترک خورد

یک قرن پیش نان چاودار فقط برای فقرا بود. اما اکنون همه به دلیل فوایدی که برای سلامتی دارد از آن استفاده می کنند. عادات غذایی شما ممکن است با توجه به فرهنگ شما متفاوت باشد.

در حال حاضر، چه سیب سمی یا کینوآ هستید، غذاهایی را که می دانید برای سلامتی شما مفید هستند نادیده نگیرید. اما امروزه بیشتر به خواص آن توجه می کنیم تا اندازه غذا.

Olive Herman

سفر نینجا. زامبی نرد. متخصص فرهنگ پاپ معتاد آبجو ماون وب کارشناس مغرور غذا تنظیم کننده. دردسر ساز. خالق مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channel