12 درمان خانگی برای دندان درد از سیر گرفته تا علف گندمدندان درد می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. مانند پوسیدگی دندان، تحریک لثه در اثر غذا خوردن، پوسیدگی دندان، حرکت مکرر مانند جویدن، کشیدن دندان یا پوسیدگی دندان. در حالی که اینها همه احتمالات هستند، شایع ترین علت دندان درد در افراد تحریک عصبی در ریشه دندان است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، بسیاری از درمان های زیر اثر آرام بخشی دارند. یعنی به عنوان یک بی حس کننده برای درد دهان، کشتن باکتری های مضر یا مشکلات جزئی عمل می کنند. البته بسیاری از این دندان دردها را می توان با چند راه حل ساده درمان کرد. مثلاً فلاشینگ منظم، مسواک زدن با خمیر دندان حاوی فلوراید و جرم گیری هر ۶ ماه یکبار.

البته اینها نکاتی برای دندان درد نیستند که باعث درد شدید شما شوند. در عوض، پوسیدگی دندان می تواند به اعصاب برسد و باعث حساسیت به سرما و گرما شود. اگر درمان نشود، می تواند باعث درد شدید شود.

1. از یخ استفاده کنید

قرار دادن یخ روی دندان آسیب دیده می تواند به کاهش درد کمک کند. می توانید نسخه های مختلف این تکنیک را امتحان کنید. مقداری یخ را در یک حوله بپیچید و روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. کمپرس را هر بار 15 دقیقه در محل نگه دارید. همچنین می توانید سعی کنید هر بار چند ثانیه آب یخ را در دهان خود نگه دارید. با این حال، یخ را قطع نکنید، زیرا می تواند دندان های شما را بشکند.

. درمان های خانگی برای دندان درد سر خود را بالا نگه دارید

با این حال، زمانی که دندان درد دارید، خواب ممکن است دشوار باشد. اما لاتین می تواند درد شما را بدتر کند. زیرا زمانی که در وضعیت عمودی قرار می گیرید، فشار خون در سر شما بالا می رود. هنگام خواب سعی کنید سر خود را بالای بالش نگه دارید یا در صورت امکان روی صندلی دراز بکشید.

3. استفاده از برخی داروهای اوردوز

داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن می توانند باعث التهاب شوند. در نتیجه می توانند مقداری از درد شما را تسکین دهند. جایگزینی استامینوفن (تیلنول) و ایبوپروفن (ادویل) می تواند درد را بهتر تسکین دهد. همچنین می توانید ژل های مخصوص را مستقیماً روی دندان ها و لثه های خود بمالید تا درد خود را کاهش دهید.

4. درمان های خانگی برای دندان درد صورت خود را با آب نمک بشویید.

شستن صورت با آب نمک دو کار انجام می دهد. ابتدا دهان خود را با آب نمک بشویید تا مواد محبوس شده بین دندان های خود را از بین ببرید. دوم، از آنجا که نمک یک ضد عفونی کننده طبیعی است، می تواند با کاهش التهاب به مبارزه با هرگونه عفونت کمک کند. برای این کار نصف قاشق چایخوری نمک را در آب ولرم مخلوط کنید. سپس محلول را مانند دهانشویه غرغره کنید.

5. صورت خود را با پراکسید هیدروژن بشویید.

پراکسید هیدروژن در مبارزه با التهاب و باکتری ها بسیار مفید است. هنگام استفاده از شستشو با پراکسید هیدروژن، یک قسمت پراکسید هیدروژن 3٪ را در 2 قسمت آب مخلوط کنید. البته نباید محلول را قورت دهید. از آن فقط به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

6. چای کیسه ای

می توانید یک چای کیسه ای گرم یا سرد روی دندان های خود قرار دهید. اگر از چای کیسه ای استفاده می کنید، مطمئن شوید که سرد باشد و گرم نباشد. اگر گزینه سرد را ترجیح می دهید، سعی کنید چای کیسه ای استفاده شده را برای چند دقیقه در فریزر نگه دارید. سپس آن را روی دندان های خود بمالید.

چای نعناع به دلیل خواص ضد باکتریایی که دارد ممکن است برای دندان درد مفیدتر باشد. با این حال، چای می تواند دندان های شما را لکه دار کند. بنابراین بهتر است از این روش زیاد استفاده نکنید.

7. سیر

سیر علاوه بر مبارزه با باکتری ها، مسکن خوبی نیز هست. می توانید خمیری از سیر له شده درست کنید و روی دندان های خود بمالید. همچنین می توانید یک تکه سیر تازه را بجوید. یا یک تکه پنبه را در روغن سیر آغشته کرده و روی دندان های خود قرار دهید.

8. عصاره وانیل

یکی دیگر از التهابات طبیعی وانیل است. وانیل همچنین می تواند به کاهش درد دندان کمک کند. سعی کنید مقدار کمی از آن را روی انگشت خود یا یک سواب پنبه ای بمالید. آن را چند بار در روز روی دندان های بد مالیده کنید.

9. دندان درد را با میخک درمان کنید.

راه های زیادی برای استفاده از این ادویه فوق العاده برای درمان دندان درد وجود دارد. میخک ضدعفونی کننده است و در کاهش التهاب و درد بسیار مفید است. می توانید دو یا سه میخک را آسیاب کرده و روی دندان هایتان بگذارید. یا می توانید روغن میخک را روی یک پنبه بریزید و آن را روی محل درد بمالید. یا یک قطره روغن را مستقیماً روی دندان های خود بمالید. همچنین می توانید از یک قطره روغن میخک در یک لیوان آب به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

10 برگ های گواوا

برگ های گواوا دارای خواص ضد التهابی و ضد عفونی کننده هستند. این گیاه می تواند به تسکین دندان درد شما کمک کند. از برگ های این گیاه برای تهیه چای استفاده کنید. بگذارید خنک شود. سپس به عنوان دهانشویه استفاده کنید. یا برگ ها را بجوید تا کمی استراحت کنید.

. علف گندم

سبزه گندم فواید زیادی دارد که آن را به ابزاری مفید برای درمان دندان درد تبدیل می کند. مانند بسیاری از روش های دیگر، برای مبارزه با عفونت های باکتریایی عالی است. پس فقط آب سبزه گندم را بگیرید و چند بار در روز صورت خود را با آن بشویید.

. روغن تم

روغن تم می تواند به عنوان دهانشویه استفاده شود. یا آن را مستقیماً روی دندان های خود قرار دهید. برای شستشوی دهان، یک قطره روغن را در یک لیوان آب بریزید و از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید. کمی روغن را در آب مخلوط کنید تا روی دندان بمالید. چند قطره را روی یک گلوله پنبه بریزید و آن را روی دندان های خود بمالید.

اگر باردار هستید، در دوران شیردهی هستید یا شرایط پزشکی دارید. قبل از استفاده از این داروهای خانگی با پزشک خود مشورت کنید. علاوه بر این، تمام روش های فوق برای استفاده موقت هستند. در اینجا نحوه قرار دادن یکی برای استفاده با دندان درد آورده شده است. اما برای مراقبت های جدی از دندان باید به پزشک مراجعه کنید.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم