13 رفتاری که باعث پیری می شود


حتی شرایط کاری استرس زا و مالی باعث می شود احساس کنید از سن خود بزرگتر هستید.

کارشناسان سعی می کنند روند پیری را کندتر کنند، اما دلایل اصلی که باعث می شود شما احساس پیری کنید را فهرست می کنند.

شما وظایف زیادی دارید

شما خیلی چیزها را ترکیب می کنید و به خودتان فشار می آورید. مردم فکر می کنند این چیز خوبی است، اما باید بدانید که استرس زیاد می تواند شما را بسوزاند.

یک اسب فقیر بهتر از بی اسبی است. ممکن است احساس غرور کنید که می توانید بسیاری از کارها را همزمان انجام دهید، اما به سلامتی شما نیز آسیب می رساند.

شما کمتر از 5 ساعت در شب می خوابید

بیست و چهار ساعت، حدود هفت ساعت خواب مطلوب است. اگر علائم بی خوابی را تجربه کردید، زود به رختخواب بروید تا انرژی روزانه بیشتری دریافت کنید و از عقب ماندگی ذهنی، مشکلات توجه یا افزایش وزن جلوگیری کنید.

شما به ندرت از دسر اجتناب می کنید

علاوه بر این واقعیت که اضافه وزن می تواند شما را پیرتر نشان دهد، متخصصان پوست و آرایشگران معتقدند که شکر به فیبرهای پروتئینی سلول های بدن آسیب می رساند.

این می تواند منجر به از بین رفتن درخشندگی، خطوط ریز و چین و چروک شود. اگر می خواهید چهره خود را درخشان نگه دارید، کمتر غذاهای شیرین مصرف کنید.

شما علاقه زیادی به تلویزیون دارید

درست است که همه ما علاقه مند به تماشای سریال و فیلم هستیم. اما اگر به تلویزیون بچسبیم هیچ اتفاق خوبی برایمان نمی افتد.

افرادی که به طور متوسط ​​شش ساعت در روز تلویزیون تماشا می کنند، پنج سال کمتر از همسالان خود زندگی می کنند. هنگامی که بیش از 30 دقیقه می نشینید، بدن شما قند را به سلول ها پمپاژ می کند و باعث افزایش وزن می شود. اگر تلویزیون تماشا می کنید، هر 30 دقیقه یکبار برخیزید و چند قدم بردارید.

از کرم استفاده نکنید

پوست اطراف چشم نازک تر از بقیه قسمت های صورت است و پیری سریع را نشان می دهد. مرطوب نگه داشتن ناحیه دور چشم می تواند شما را برای سال ها پیرتر نشان دهد. کرم دور چشم حاوی ویتامین A است. نرم کننده ها و مرطوب کننده هایی که حاوی رطوبت، آنتی اکسیدان ها، اسید هیالورونیک و ویتامین C هستند.

فقط در تعطیلات از ضد آفتاب استفاده کنید

شما به مسافرت می روید و از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید، اما زندگی روزمره را فراموش می کنید. در طول روز رانندگی می کنید یا مسافتی را پیاده روی می کنید و یکی از دلایل پیری زودرس استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب است. حتی زمانی که هوا ابری و بارانی است، اشعه خورشید همچنان وجود دارد و باید از ضد آفتاب استفاده کنید.

تمام روز می نشینی

همه ما از خطرات کم تحرکی آگاه هستیم. افرادی که بیشتر روز خود را روی صندلی می گذرانند بیشتر در معرض خطر هستند.

تحقیقات مجله British Journal of Sports Medicine نشان داده است افرادی که زندگی فعالی دارند 10 تا 13 سال بیشتر عمر می کنند.

خیلی آرایش کردی

آرایش زیاد به خصوص محصولات روغنی منافذ پوست را می بندد. مواد شیمیایی مضر و قلیاها، روغن های طبیعی پوست را خشک می کنند و خطوط و چین و چروک های زودرس ایجاد می کنند.

هر گونه چربی را از رژیم غذایی خود حذف کنید

برای سالم ماندن و جوان به نظر رسیدن چربی های زیادی لازم است. اسیدهای چرب امگا 3 برای قلب مفید هستند و در ماهی های روغنی مانند سالمون و ماهی خال مخالی و برخی مغزها مانند گردو و بذر کتان یافت می شوند.

این مواد مغذی از چین و چروک جلوگیری می کنند و سلامت قلب و مغز را ارتقا می دهند. آکادمی تغذیه و رژیم غذایی توصیه می کند حداقل دو بار در هفته ماهی را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

تا دیروقت با صورت بالا میخوابی

خوابیدن روی صورت باعث ایجاد چین و چروک و تسریع پیری می شود. در این حالت بافت همبند و کلاژن روی صورت شما ضعیف می شود. این خطوط می توانند دائمی باشند.

شما خانه را بیش از حد گرم می کنید

گرم کردن خانه در فصل سرد بسیار وسوسه انگیز است اما رطوبت را از بین می برد. این باعث خشکی و تورم پوست می شود. با گذشت زمان، این می تواند منجر به پیری شود.

منبع: Cookinglight


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم