21 متهم مالی در خراسان رضوی دستگیر شدندپایگاه خبری پلیس: فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری 21 عامل ارزی در خراسان رضوی خبر داد.

سردار محمدکاظم تقوی گفت: اخبار و اطلاعات و شکایات واصله از مرجع قضایی مبنی بر اخلال در نظام مالی، فرار مالیاتی، پولشویی، کلاهبرداری و تحصیل مال غیر قانونی توسط برخی افراد از جمله اتباع خارجی به صورت طلا و ارز. بازار مشهد این پرونده با راه اندازی اتاق های مجازی در تلگرام، واتس اپ و سایر شبکه های اجتماعی در برخی از مجتمع های معاملات طلای مشهد پیگیری شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این گونه معاملات نوسانات جدی در اقتصاد کشور از جمله طلا و ارز ایجاد کرده است و اهمیت موضوع امنیت اقتصادی خراسان رضوی را در دستور کار جاسوسان پلیس قرار داده است. او گفت. : پس اولا اتاق معاملات طلا و ارز فردا که در فضای مجازی غیرقانونی، غیرواقعی و رسمی هستند؛ آنها طلای مذاب و ارز قاچاق را معامله می کردند و تحت نظر بودند.

وی افزود: در تحقیقات انجام شده مشخص شد تعدادی از این افراد عمدتاً از بنکداران طلا و یا صرافان فعال در یک مجتمع تجاری در مشهد بوده اند.

تقوی تصریح کرد: این افراد با هماهنگی دادسرای ناحیه هفت مشهد (به ویژه جرائم سایبری) و با دستور قاضی ویژه دادسرای فضای مجازی غلامرضا قنبری راد خسارت زیادی به بازار وارد کرده اند. پرونده اصلی با شکایت دو نفر، شاکی اول در دو مرحله 35 میلیارد تومان و 12 میلیارد تومان از دارایی زیان کرد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: ابتدا با اقدام و هماهنگی مأموران قضایی دو نفر (یک طلافروش و یک کارگر و دیگری تبعه خارجی) با اقدامات فنی و پلیسی دستگیر و به دادگاه ویژه اعزام شدند. فضای مجازی را بررسی کنید. با راهنمایی شکات پرونده و با اقدامات فنی و پلیسی، حساب 31 نفر از افراد مرتبط با پرونده خاص با دستور قضایی مسدود شد. فعالیت اقتصادی، عمدتاً مربوط به تجارت آتی طلا و ارز است. کشف شده.

وی به اقدامات انجام شده تاکنون در این زمینه اشاره کرد و گفت: اقدامات شامل دستگیری 20 نفر و شناسایی با مراجع قضایی، بازرسی و پلمب طلافروشی در پاساژ، ضبط 11 هزار و 440 گرم طلا و انسداد 31 حساب است. مانده های 10 میلیارد تومانی و تعقیب صاحبان حساب و کشف حدود هزار میلیارد تومان فعالیت های مالی مشکوک.

تکوا در ادامه اظهار نظر خود گفت: اگرچه برخی می گفتند که انتقال وجوه برای خرید طلا بوده است، اما در عمل بدون صدور ارز و بدون ثبت نام; طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر، معامله طلا فردا انجام شده و در این معامله طلا مبادله ای صورت نگرفته است که غیرقانونی است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی یادآور شد: بررسی برخی افراد دیگر نشان داد که ریشه برخی از وجوه بلوکه شده ربطی به معاملات طلا ندارد و این افراد فقط در خارج از حوزه بانکی در خرید و فروش ارز فعالیت می کنند. سامانه و صرافی های رسمی.” .

وی تاکید کرد: خرید و فروش هر نوع ارز باید مطابق با استانداردهای بانک مرکزی انجام شود در غیر این صورت مشمول قوانین قاچاق می شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم