4 خبر برتر برای دلار


دیروز چهارشنبه 18 اسفند روند قیمتی شاخص بازار ارز معکوس شد. معامله گران ارزی در بازار تهران که روز سه شنبه 17 اسفندماه در جریان روند صعودی اخیر، دلار را 26 هزار و 350 تومان معامله کردند، از ابتدا دلار را در کانال 25 هزار تومانی معامله کردند. چهارشنبه در اولین ساعات بازار.

به گزارش دنیای اقتصاد، در ابتدای دیروز شاخص بازار ارز توانست با حدود 250 تومان کاهش نسبت به نرخ روز سه شنبه به 26100 تومان برسد. حوالی ظهر دیروز مجدداً کاهش یافت و معامله دلار آزاد با قیمت 25 هزار و 900 تومان در بازار تهران انجام شد. اما روند نزولی دیروز پایانی نداشت و در نهایت در بازار تهران ارزش هر دلار آزاد در معاملات ارزی با 550 تومان کاهش نسبت به نرخ روز سه شنبه به 25 هزار و 800 تومان رسید.

انتشار اخبار مثبت

به گفته برخی از تحلیلگران بازار ارز در تهران، انتشار اخبار مثبت از مذاکرات هسته ای وین تاثیر بسزایی در روند فعلی شاخص بازار ارز داشته است.

بر اساس تحلیل کارشناسان، چهار خبر داخلی و خارجی از شاخص های مثبت سیاسی فردا هستند. از بازگشت علی باقری به وین می توان به عنوان اولین خبر تاثیرگذار روز گذشته نام برد. علی باقری، مذاکره کننده ارشد کشورمان که عصر دوشنبه در چارچوب رایزنی های معمول در جریان مذاکرات به تهران سفر کرده بود، صبح فردا برای ادامه مذاکرات هسته ای به وین بازگشت. گفتگو ممکن است ادامه یابد.

نکته مثبت دیگری که دیروز در اخبار منتشر شد، سخنان سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در خصوص احیای برجام بود. وزارت امور خارجه فرانسه در این کنفرانس مطبوعاتی نسبت به خطراتی که می تواند منجر به تاخیر بیشتر در جلسات شود، هشدار داد و اعلام کرد که به نتیجه احتمالی توافق وین نزدیک است. سومین چیزی که بازار فارکس دیروز روی آن متمرکز شد، نشانه مثبت جان آیریش، خبرنگار رویترز بود.

ایرلندی ها در پیامی توئیتری اعلام کردند که موانع جدی برای نتیجه مذاکرات هسته ای وین از جمله فهرست تحریم های مورد نیاز آمریکا برای ایران و همچنین تحریم ها علیه افراد و سازمان های ایرانی رفع شده است. متن نهایی توافق آماده بود.

تحلیلگران ارز این را مهم ترین عامل ایجاد فضای نزولی در بازار دیروز می دانند. چهارمین و آخرین خبر دیروز، خبر دیدار دوجانبه آنتونی بلانکنشیپ وزیر امور خارجه آمریکا و امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه بود. دو مقام برای همکاری نزدیک با ایران و دستیابی به توافق در مورد احیای شورای امنیت سازمان ملل متحد در وین موافقت کردند.

با عنایت به موارد فوق الذکر و از سوی دیگر با توجه به ورود تقاضای دلار به بازار در پایان سال، برخی از تحلیلگران بازار ارز تهران با توجه به روند دو روز اخیر نوسانات در نظر گرفته اند. نرخ. بین 25000 تا 26000 تومان. با این حال، در صورت پخش اخبار جدید از مذاکرات، این روند می تواند منجر به کاهش بیشتر و کاهش کانال ها شود. در سطح جهانی، عملکرد قابل توجهی در روز جهش قابل توجه سکه طلا وجود نداشت.

در حالی که روز گذشته قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۲۰۲۰ ۲۰۲۰ معامله شد، قیمت هر قطعه سکه امامی از ۱۲ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان در روز سه شنبه ۱۰ هزار تومان کاهش یافت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم