4 دستور اساسی برای ارتقای امنیت در نوروز

[ad_1]

حجت الاسلام محسنی ع.ج. امروز (دوشنبه 8 اسفند) در جلسه شورای عالی قوه قضائیه، ضمن تبریک روز قیامت و یاد و خاطره پیامبر اکرم (ص) گفت: باید باشند. مراقبت شده است.

به گزارش تسنیم، رئیس قوه قضائیه با اشاره به در پیش بودن ایام و اعیاد دینی و ملی مانند رجبیه، شعبانیه، نوروز و سپس ماه مبارک رمضان، گفت: در این ایام و اعیاد باید تقویت و تثبیت بخشیدن به اعیاد و اعیاد و اعیاد دینی و ملی مانند رجبیه، شعبانیه، نوروز و سپس ماه مبارک رمضان باشد. محیط.” مسئولان و مردم باید تمام تلاش خود را برای وفاق، همکاری، مهربانی، دلسوزی و صداقت در جامعه به کار گیرند و آرمان جامعه ای عاری از بی عدالتی، دروغ، تهمت و منکر در کشور اسلامی ما معنا پیدا کند.

رئیس کل دادگستری با اشاره به اعیاد مذهبی و ایام نوروز در چهار دستور مشخص به مراجع قضایی اعم از روسای قوه قضائیه، دادستان ها و بازپرسان، زمینه را برای ارتقای امنیت عمومی فراهم کرد.

کمک به نیروهای انتظامی و امنیتی برای ارتقای ایمنی شهروندان و جلوگیری از سرقت در ایام تعطیلات.» چهار دستور مشخص به مراجع قضایی قاضی «توجیه مجرمان و زندانیانی که مرخصی مربوط به آنها است» مبنی بر خودداری از تعقیب کیفری درباره مرخصی و بازگشت به موقع به زندان ارتقای سطح امنیت عمومی جامعه تعطیلات پیش رو.

رئیس کل دادگستری در این خصوص تاکید کرد: گذشت و رحمت به جنایتکاران تاریخ و برهم زدن امنیت و آرامش جامعه ظلم به مردم است.

در ادامه جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه، محسنی ع.ج دستورالعملی را به مراجع قضایی، دادستانی و بازپرس سراسر کشور در خصوص نحوه برخورد با زندانیان و متهمان در آستانه تعطیلات مذهبی و عید نوروز و متهمانی که فاقد هرگونه قانونی هستند، ابلاغ کرد. باید از الزام به بازداشت و کسانی که تهدیدی برای مردم و جامعه نیستند پرهیز شود و برای متهم در اسرع وقت ضامن معرفی شود و پس از وثیقه هر چه سریعتر مقدمات لازم فراهم شود. . همچنین آنها را به بازداشتگاه ها و زندان ها نفرستید.

رئیس کل دادگستری در این خصوص به دادسرا، بازپرسان و سایر مراجع قضایی ذی ربط توصیه کرد: برای اطمینان از روند تضمینی، از مراجعه به کارشناسی مدارک ارائه شده توسط متهمان که در ارزش آن تردیدی وجود ندارد، خودداری کنند. رهایی متهم نباید مزاحم شود و کسانی که مسئولیتی ندارند یا نیاز به بازداشت دارند روزهای آینده و تعطیلات را در کنار خانواده خود بگذرانند.

” تعیین تکلیف فوری پرونده های زندانیان ” از دیگر دستورات قاضی بود که در خصوص حفظ حقوق متهمان و محکومان همزمان با اعیاد مذهبی و ایام نوروز در پیش رو به مراجع قضایی ذیربط ارسال شد.

در ادامه جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه، محسنی کل به معاونت راهبردی قوه قضاییه دستور داد تا با کمک و همکاری سایر دستگاه‌ها با رعایت مقررات، مروری جامع و دقیق از عملکرد کلی قوه قضاییه در سال 1400 ارائه کند. عملکرد با سند تحول قضایی. قوانین، مقررات و دستورالعمل های موجود برای ورود به سال 1401 برای شناسایی نقاط قوت و ضعف قوه قضائیه.

رئیس کل دادگستری افزود: معاونت راهبردی علاوه بر این، سیاست های دولت سیزدهم، قوانین و مقررات موجود، مفاد بودجه 1401 قوه قضائیه و موضوعات پیش بینی را با توجه به دیدگاه کلان سازمان ارائه می کند. قوه قضائیه سیاست ها و برنامه ها اقدام فوری برای چکش این بسته سیاست و رویکرد انجام دهید، بنابراین قوه قضاییه در سال 1401 با تمرکز بر یک استراتژی عالی و یک برنامه مشخص و هدفمند شروع به کار کرد.

محسنی ع.ج خطاب به پرسنل و کارکنان دادگستری در بخش‌های قضایی و اداری تاکید کرد: حتی الامکان نسبت به تکمیل پرونده‌های پیر و جوان تا قبل از پایان سال و به‌روز نگه‌داشتن پرونده‌ها اهتمام داشته باشند. قوه قضائیه هم باید متزلزل شود و مسائل مربوط به امسال به سال آینده موکول نشود.

رئیس قوه قضائیه در خاتمه اولین بخش از جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه از زحمات خالصانه کارکنان قوه قضاییه در ارائه خدمات به مردم تقدیر و به معاون وزیر دارایی دستور داد تا آن را مورد توجه قرار دهد. نوروز و رمضان بعدی.

[ad_2]

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

Digital currencyبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزخبرdigital currency tutorialدانشگاهdigital currency channelGuide to buying household appliancesبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما