4 شرکت آمریکایی 26 میلیارد دلار برای تسویه دعاوی ناشی از بحران مواد افیونی پرداخت خواهند کرد.تسویه حساب با تولید کنندگان و توزیع کنندگان مواد افیونی مانند Oxycodone، بیشتر بودجه را به برنامه های مراقبت های بهداشتی و درمان دارویی که برای کاهش بحران مواد مخدر طراحی شده اند، هدایت می کند.

عکس فایل کیت ساراکوک / AP


زیرنویس ها را پنهان کنید

تغییر عنوان

عکس فایل کیت ساراکوک / AP


تسویه حساب با تولید کنندگان و توزیع کنندگان مواد افیونی مانند Oxycodone، بیشتر بودجه را به برنامه های مراقبت های بهداشتی و درمان دارویی که برای کاهش بحران مواد مخدر طراحی شده اند، هدایت می کند.

عکس فایل کیت ساراکوک / AP

چهار شرکت بزرگ ایالات متحده موافقت کرده اند که حدود 26 میلیارد دلار برای حل و فصل سونامی دعاوی به دلیل ادعاهایی که شیوه های تجاری آنها به دامن زدن به بحران مرگبار مواد افیونی کمک کرده است، بپردازند.

جانسون اند جانسون، یک غول بهداشتی و محصولات مصرفی که داروهای افیونی ژنریک تولید می کند، 5 میلیارد دلار به این شهرک کمک خواهد کرد.

این شرکت در سال 2020 اعلام کرد که به طور کامل از تجارت مواد مخدر با نسخه در ایالات متحده خارج می شود.

سه عمده فروش عمده دارو – Amerisource Bergen، Cardinal Health و McKesson – به طور مشترک 21 میلیارد دلار پرداخت خواهند کرد.

جاش استین، دادستان کل ایالت کارولینای شمالی، که در مذاکره بر سر این توافق همکاری داشت، گفت: «تسویه حساب نشان دهنده پاسخگویی واقعی است.

استن خاطرنشان کرد که بیشتر این بودجه برای برنامه های مراقبت های بهداشتی و درمان دارویی که برای کاهش بحران مواد افیونی طراحی شده اند، اختصاص داده شده است.

او گفت: «سال آینده بازماندگانی خواهند بود که برنامه ها و خدمات آنها ما را قادر می سازد تا از این شهرک ها کمک جمع آوری کنیم.

در زمانی که اعتیاد و مصرف بیش از حد تریاک در حال افزایش بود، هیچ شرکتی هیچ گونه تخلفی را در نقش خود در تولید و توزیع مقادیر زیادی مسکن اعتراف نکرده است.

در بیانیه ای مشترک، عمده فروشان مواد مخدر اعلام کردند که متعهد به پیشبرد “توافق جامع برای حل و فصل اکثر موارد مواد افیونی” توسط چندین دولت هستند.

بر اساس یک نظرسنجی از شرکت ها، در مجموع 46 ایالت و حدود 90 درصد از دولت های محلی واجد شرایط این توافق نامه را امضا کرده اند.

جانسون اند جانسون در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرد که همکاری در این توافقنامه «مستقیماً از تلاش‌های ایالتی و محلی برای دستیابی به پیشرفت معنادار در مقابله با بحران مواد افیونی حمایت می‌کند».

این توافق هزاران پرونده را حل و فصل می کند.

این توافقنامه به هزاران پرونده قضایی مدنی که توسط دولت های محلی و ایالتی و همچنین قبایل بومی آمریکا در سراسر کشور علیه شرکت ها از سال 2014 ارائه شده است، می پردازد.

این توزیع کننده مواد مخدر در بیانیه ای گفت: “تقریباً 19.5 میلیارد در طول 18 سال به هزاران جامعه در سراسر ایالات متحده کمک می کند.”

AmerisourceBergen 6.1 میلیارد دلار، Cardinal Health 6 میلیارد دلار و McKesson 7.4 میلیارد دلار پرداخت خواهند کرد.

طرح کلی این توافق برای اولین بار در ژوئیه 2021 رونمایی شد، اما شرکت ها گفتند که توافق را نمی پذیرند مگر اینکه چندین دولت با امضای و ترک شکایت های خود موافقت کنند.

پرداخت های اولیه از آوریل آغاز می شود و تا دو دهه آینده ادامه خواهد داشت.

لحظه ای خطرناک در بحران مواد افیونی

این پول در زمانی خواهد آمد که همه گیری مواد افیونی به سطح هشدار رسیده است.

بسیاری از آمریکایی‌هایی که از مواد افیونی استفاده می‌کنند، به خیابان فنتانیل، یک ماده مخدر مصنوعی که بسیار قوی‌تر و کشنده‌تر است، روی آورده‌اند.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، دوزهای بالای داروها در حال حاضر سالانه بیش از 100000 نفر را در ایالات متحده می کشند.

جو رایس، شرکتی به نام موتلی رایس، یکی از حامیان اصلی نقش صنعت مواد مخدر در بحران مواد افیونی است.

او از این شهرک سازی حمایت کرد و گفت که این بودجه به جوامع ویران شده کمک می کند تا “بازسازی را آغاز کنند… و با همه گیری مقابله کنند.”

رایس گفت که این توافق با همکاری مقامات دولتی محلی برای جلوگیری از مشکل ایجاد شده توسط شهرک سازی 6246 میلیارد تنباکو در دهه 1990 انجام شد.

بخش عمده ای از این پول برای پروژه های مرتبط با اثرات بهداشت عمومی اعتیاد به دخانیات هزینه شده است.

رایس گفت که مطمئن است این اتفاق نخواهد افتاد. او گفت: «رفتن به دعوای مواد افیونی مسئله بزرگی بود که باید حل می‌کردیم.

به گفته اشتاین، شرکت‌ها همچنین موافقت کرده‌اند که سیستم نظارتی جدیدی را برای محافظت از جوامع در برابر سیل دوباره با داروهای پرخطر تامین کنند.

استین گفت: «اگر تعداد گلوله‌ها در یک جامعه بسیار زیاد باشد، زنگ هشدار به صدا در می‌آید، پرچم قرمز صادر می‌شود و به توزیع‌کنندگان اطلاع داده می‌شود.»

این امر تضمین می کند که هیچ کس دیگری در جامعه تحت تأثیر مواد افیونی قرار نگیرد، همانطور که در دو دهه گذشته چنین بوده است.»

این دعوا بر اقدامات شرکت ها در طول بحران تاکید کرد.

در حالی که شرکت‌ها هیچ تخلفی را در این قرارداد اعتراف نکردند، شکایت‌های مواد افیونی اقدامات شرکت را که به گفته دادستان کل ایالت “بسیار ناراحت کننده” بود، افشا کرد.

در برخی موارد، فروشندگان مواد مخدر به رغم وجود پرچم قرمز مبنی بر فروش داروهایی مانند Oxycontin در بازار سیاه، به تحویل مقادیر زیادی قرص به جوامع کوچک روستایی ادامه دادند.

ایمیلی که بین مدیران AmerisourceBergen به اشتراک گذاشته شد – که اولین بار در طول یک محاکمه ایالتی در ویرجینیای غربی منتشر شد – معتادان به مواد افیونی را تحقیر کرد و آنها را به عنوان “قرص بلیز” توصیف کرد.

اکنون که قرارداد 26 26 میلیاردی تصویب شده است، یک معامله مخدر جداگانه با شرکت Purdue Pharma، یک شرکت oxycontin، و اعضای خانواده Secler که مالک شرکت خصوصی هستند، در حال مذاکره است.

انتظار می‌رود این معامله در صورت نهایی شدن، شامل پرداخت‌هایی تا سقف 666 میلیارد باشد.

در همین حال، پرونده‌های مرتبط با مواد افیونی در دادگاه‌های ایالتی و فدرال در سراسر کشور در حال بررسی است، که بیشتر بر روی زنجیره‌های داروخانه‌هایی متمرکز است که مقادیر زیادی از داروهای مخدر را مستقیماً به مصرف‌کنندگان فروخته‌اند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم