5 عامل اصلی آسیب های پوستیاز نور خورشید گرفته تا حالات چهره، تعدادی از عوامل می توانند به پوست آسیب برسانند. بیایید ببینیم چگونه می توانیم به عقب برگردیم.

بر اساس سلامت روزانه، پوست شما تحت تاثیر محرک های مضر نور خورشید گرفته تا مواد شوینده و دود سیگار قرار می گیرد و این تاثیر می تواند از قرمزی تا چین و چروک و در برخی موارد حتی سرطان پوست متغیر باشد. با تکنیک های فعلی که اختلالات پوستی را تشخیص می دهند آشنا شوید.

1. نور خورشید

فریمرز سامی، مدیر جراحی و معاون پوست در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک می گوید: “خورشید بزرگترین عامل آسیب پوست است.” اشعه ماوراء بنفش خورشید اجزای مختلف پوست مانند کلاژن و الاستین را که به صاف نگه داشتن پوست کمک می کنند را از بین می برد. این اشعه‌ها همچنین بر ملانوسیت‌ها تأثیر می‌گذارند که می‌تواند باعث تغییراتی در رنگ پوست شما شود. نکته دیگر این است که اثرات قرار گرفتن در معرض آفتاب بر روی پوست شما با پیری، چین و چروک، لکه های قهوه ای و احتمالاً سرطان پوست مرتبط است.

برای جلوگیری از آسیب نور خورشید به پوست، متخصصان پوست توصیه می کنند که در اواسط روز که تابش نور خورشید در بالاترین حد خود قرار دارد، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید، از لباس های محافظ مانند کلاه و یک کرم ضد آفتاب با طیف وسیع استفاده کنید که از پوست محافظت می کند. اشعه های UVA و UVB. برای حفظ اثر حتما هر دو ساعت یکبار از ضد آفتاب استفاده کنید.

. رادیکال های آزاد

یکی از راه هایی که نور خورشید به پوست شما آسیب می رساند، تولید مواد مضری به نام رادیکال های آزاد است که مولکول های اکسیژن ناپایدار با یک الکترون هستند. به طور خلاصه، پزشکان معتقدند که نور ماوراء بنفش خورشید می تواند به DNA آسیب برساند و به پوست آسیب برساند.

دکتر سامی می گوید: رادیکال های آزاد نیز می توانند در ایجاد سرطان پوست نقش داشته باشند. آنها همچنین نتیجه قرار گرفتن در معرض تنباکو یا سایر عوامل محیطی هستند. برخی از محصولات مراقبت از پوست حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C و E هستند که می تواند به کاهش اثرات رادیکال های آزاد بر روی پوست شما کمک کند. خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه حاوی آنتی اکسیدان (به ویژه انواع توت ها، کلم بروکلی، هویج و اسفناج) نیز می تواند سلامت پوست را تقویت کند.

3. سیگار

به طور کلی، پوست افراد سیگاری مانند گذشته سالم نیست. چین و چروک روی پوست آنها ظاهر می شود. سیگار کشیدن باعث باریک شدن یا باریک شدن رگ های خونی شما می شود که باعث کاهش مواد مغذی و اکسیژن موجود در پوست می شود و آن را سالم نگه می دارد. در نتیجه پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و این بدان معناست که به راحتی نمی تواند به شکل اولیه خود بازگردد. این کمبود مواد مغذی بر بهبود پوست در هنگام آسیب نیز تأثیر می گذارد.

در زنان، سیگار باعث کاهش سطح استروژن و خشکی پوست می شود. چین و چروک در افراد سیگاری ممکن است در اوایل سی سالگی ظاهر شود، اما با ترک سیگار می توان از پیری زودرس جلوگیری کرد.

4. محرک های شوینده

سامی می گوید: «برخی مواد شیمیایی موجود در صابون و صابون لباسشویی می تواند باعث قرمزی، تحریک پوست و آلرژی شود. به عنوان مثال، آمونیاک و سفید کننده پوست را تحریک می کند. قرار گرفتن در معرض این مواد شیمیایی می تواند باعث درماتیت شود که باعث پوسته پوسته شدن، تحریک و گاهی اوقات سوختگی شیمیایی می شود. افرادی که پوست حساسی دارند ممکن است بیشتر از دیگران تحت تاثیر قرار بگیرند.

ساده ترین راه برای محافظت از پوست در برابر تحریک، اجتناب از تماس مستقیم با این مواد است. هنگام تمیز کردن و شستن ظروف می توانید از دستکش استفاده کنید یا از محصولاتی که مضر هستند کمتر استفاده کنید. همچنین، مرطوب کردن پوست می تواند کمک بزرگی باشد. برخی از افراد را می توان با نسخه پزشک متخصص درمان کرد.

5. لبخند بزنید و تکان دهید.

با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. در نتیجه، احتمال ظاهر شدن چین و چروک روی پوست شما بیشتر است، حتی اگر پارس کنید و بخندید. هیچ راهی برای جلوگیری از حرکت اجزای صورت وجود ندارد، بنابراین برای جلوگیری از آسیب های دیگر مانند تأثیر نور خورشید بر چین و چروک های پوست باید از ضد آفتاب استفاده کنید.

Cassie Wells

حل کننده مشکل به طرز خشمگینانه ای فروتن. ماون فرهنگ پاپ استاد عمومی موسیقی. متعصب وب هیپستر پسند. ارتباط دهنده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances