6 عادتی که باعث می شود ما دچار حمله قلبی شویم


برخی از عادت های بد در زندگی ما خطر حمله قلبی را افزایش می دهد که در ادامه خواهیم آموخت.

به گزارش Best Life، بسیاری از مردم بر این باورند که بیشتر بیماری ها ناشی از ژنتیکی است که ما از والدین خود به ارث برده ایم.

این تا حدودی درست است، اما نه در حدی که اثرات عادات بد سبک زندگی را برای سلامتی نادیده بگیریم. در اینجا شش عادتی که اغلب در سبک زندگی خود دنبال می کنیم و خطر حمله قلبی را افزایش می دهند، آورده شده است.

1. صبحانه نخور

صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوب کند یا آن را خراب کند. صبحانه انرژی لازم برای شروع روز و کنترل فشار خون را به ما می دهد. بر اساس تحقیقات، کنترل فشار خون تاثیر مستقیمی بر سلامت قلب دارد.

. مبتذل

اگر از آن دسته افرادی هستید که ساعات زیادی در روز (بیش از 5 ساعت) را به تماشای فیلم یا گشت و گذار در اینترنت می گذرانید، پس بی استفاده هستید. بیش از 42 درصد از بزرگسالان در ایالات متحده بی تحرک هستند که آنها را در معرض خطر حمله قلبی قرار می دهد.

3. بیشتر از گوشت قرمز بخورید.

6 عادتی که باعث می شود ما دچار حمله قلبی شویم

مصرف زیاد گوشت باعث افزایش اسید اوریک خون و همچنین افزایش چربی خون و همچنین چربی به کبد می شود. افزایش سطح کلسترول بد خون باعث بسته شدن رگ ها و در نتیجه افزایش خطر حمله قلبی می شود.

4. سیگار کشیدن

6 عادتی که باعث می شود ما دچار حمله قلبی شویم

در واقع سیگار نه تنها به ریه ها بلکه به کبد، قلب و عروق نیز آسیب می رساند. سیگار، از جمله سیگار کشیدن، می تواند باعث انسداد و پارگی عروق، درد قفسه سینه، حمله قلبی و سوزش سر دل شود.

5. طرفدار مادام العمر شیرینی

6 عادتی که باعث می شود ما دچار حمله قلبی شویم

مصرف زیاد شیرینی ها در روز باعث افزایش فشار خون، التهاب، دیابت، اضافه وزن و کبد چرب می شود که هر کدام برای افزایش خطر حمله قلبی کافی است. همین امر در مورد غذاهای چرب و غذاهای غیر مغذی نیز صدق می کند.

6. افسردگی درمان نشده

افسردگی فقط یک روحیه بد نیست. همانطور که افسردگی بر سلامت روان ما تأثیر می گذارد، سلامت جسمی ما را نیز تحت تأثیر قرار می دهد و سلامت قلب ما را به خطر می اندازد.

افکار خطر حمله قلبی را افزایش می دهند و تولید هورمون یا فشار خون را افزایش می دهند. سایر نوسانات خلقی مانند اضطراب، عصبانیت و ترس می توانند تأثیری مشابه افسردگی داشته باشند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم