7 درمان خانگی برای پوسیدگی دندان


هزینه درمان جدی دندان و بیمه غیر قابل استرداد توسط اکثر دندانپزشکان ما را به فکر راه حل جدیدی می اندازد. افرادی که درآمد چندانی ندارند تا حد امکان از مراجعه به دندانپزشکی خودداری کنند چرا که این امر باعث پوسیدگی شدید دندان می شود و در صورت لزوم باید به دندانپزشک مراجعه کنند. همچنین کارهایی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از انزال زودرس دندان های خود انجام دهید. این روش ها تا حد امکان مفید هستند و می توانید از آنها برای جلوگیری از پوسیدگی دندان استفاده کنید. در این مقاله برخی از مفیدترین مسائل را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

 1. تجزیه در خانه

بسیاری از درمان‌های خانگی، بر اساس مطالعات انجام‌شده در دهه 1930، نشان می‌دهند که گودی‌ها به دلیل کمبود ویتامین D در رژیم غذایی ایجاد می‌شوند. در این مطالعه، کودکانی که ویتامین D را به رژیم غذایی خود اضافه کردند، علائم سوء تغذیه را نشان دادند. همچنین، کسانی که ویتامین D را به رژیم غذایی خود اضافه کردند، تنها در صورتی بهترین نتیجه را داشتند که بتوانند غلات را از رژیم غذایی خود حذف کنند. این مشکل احتمالاً به این دلیل است که ممکن است دانه های دستکش به دندان چسبیده باشد. برای حل این مشکل می توانید از مسواک و خمیر دندان استفاده کنید. نخ فاصله بین دندان ها را پاک می کند و فاصله بین دندان ها را پاک می کند. محصولات نخ دندان بسیار مفید و ارزان هستند که برای سلامت دندان ها ضروری است.

کشف ویتامین D کافی ممکن است دندان ها را مستعد عفونت کند، اما می دانیم که این به تنهایی می تواند با مشکلات دندانی مرتبط باشد. سایر عوامل موثر برای تخریب عبارتند از:

 • خشکی دهان یا بیماری که باعث تب کمی در دهان می شود
 • غذاهای چسبناک مانند خمیر دندان، آب گیاهی و سایر غذاهای چسبنده، حتی بزاق دهان بخورید.
 • تنقلات مکرر مانند نوشابه، غلات و شیرینی جات مصرف کنید.
 • التهاب قلب (به دلیل اسید)
 • بی توجهی دائمی باعث بهبود سلامت دندان ها می شود

در صورت پوسیدگی دندان، آن را در منزل درمان نکنید و حتما باید به پزشک مراجعه کنید. درمان هایی که می توانید در خانه از آنها استفاده کنید نقش دشواری دارند. درمان های خانگی ممکن است به جلوگیری از انزال زودرس یا درمان کمک کند:

 1. آدامز بدون قند

جوآن آدامز در آزمایشات پس از رژیم خود نشان داده است که بالینی بدون قند می تواند به بازسازی دندان های من کمک کند. آدامس موجود در این آدام ها حاوی زایلیتول است که به دلیل توانایی آن در تحریک جریان مایعات، pH را افزایش می دهد، پلاک ها را پاک می کند و باعث مشکلات پوسیدگی دندان می شود.

نشان داده شده است که آدام بدون ترکیبات حاوی قند به نام کوسین (کسین فسفوپپتید آمورف کلسیم فسفات) حتی در اکثر آدام های حاوی زایلتول در کاهش میزان تخلخل موثر است. این نوع آدامز را می توانید در فروشگاه ها یا داروخانه ها پیدا کنید.

 1. ویتامین ها دی

ویتامین D برای کمک به جذب کلسیم و فسفات از غذاهایی که می خورید مهم است. مطالعات نشان می دهد افرادی که به طور مکرر از ویتامین D استفاده می کنند کمتر در معرض پوسیدگی دندان هستند. شما می توانید ویتامین D را در محصولات لبنی مانند شیر و ماست پیدا کنید، همچنین می توانید ویتامین D را در نور خورشید پیدا کنید. کشورهایی که کمتر از نور طبیعی خورشید بهره مند می شوند باید ویتامین D بیشتری مصرف کنند. در صورت بروز کهیر شدید، استفاده از این نوع ویتامین تزریقی ممکن است توسط پزشک متخصص تجویز شود.

 1. یک مسواک حاوی فلوراید با دندان های تخمیر شده پیدا کنید

فلوراید نقش مهمی در جلوگیری از پوسیدگی و بازسازی دندان دارد. تحقیقات گسترده ای انجام شده است تا نشان دهد که مسواک زدن منظم دندان ها با خمیردندان حاوی فلوراید از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

استفاده از خمیردندان نیز همین تاثیر را در سلامت دندان ها دارد. برای جلوگیری از پوسیدگی دندان باید دندان های خود را با محتوای فلوراید به طور دائم تمیز کنید.

 1. روغن کاری

روغن کاری یک عمل باستانی است که شامل آسیاب کردن روغنی مانند کنجد یا نارگیل در دهان به مدت حدود 20 دقیقه و سپس خارج کردن آن است. این ادعا مبتنی بر این واقعیت است که روانکاری “سموم را از بدن خارج می کند”. لیپوساکشن با روغن کنجد می تواند باعث ایجاد پلاک، التهاب و رشد بیش از حد باکتری ها و همچنین دوز موثر کلرهگزیدین شود. البته مطالعات بیشتری برای تایید این اثرات مورد نیاز است.

 1. غذاهای شیرین را حذف کنید

این درمان واقعاً این مشکل را درمان می کند و شما باید تمام قند خود را صرف حفظ سلامت دندان های خود کنید. سازمان جهانی بهداشت می گوید خوردن قند مهمترین عامل آسیب به دندان ها و پوسیدگی است. توصیه می شود مصرف شکر را کمتر از 10 درصد از کل کالری دریافتی در روز کاهش دهید. شکر و قندهای خالص را به هیچ غذای شیرین و شیرین دیگری محدود نکنید. این ماده فقط برای تضعیف در نظر گرفته شده است.

اگر عادت به خوردن شکر در صبح دارید، این کار را فقط یک بار در روز انجام دهید. وقتی قند از بین رفت، دندانپزشک به شما فرصتی می دهد تا خود را بازسازی کنید.

 1. یک بیانیه شیرین

طبق مطالعات، عصاره گیاهان شیرین می تواند با باکتری هایی که باعث پوسیدگی می شوند مبارزه کند. محققان ایده فوق العاده ای برای کمک به مبارزه با پوسیدگی دندان ارائه کرده اند. مطالعات تجربی نشان داده است که استفاده از عصاره شیرین کننده در آب گیاه نشان دهنده موثر بودن آنها در کاهش باکتری های مضر و کاهش تخلخل است.

در این تحقیق می توان با رعایت نکات بهداشتی، استفاده منظم از مسواک، خمیر دندان و خمیردندان را تا حد امکان ترمیم کرد. برای داشتن لبخندی زیبا مصرف قند و شکر را محدود کنید و از غذاهای بدون شکر و خانگی استفاده کنید و مصرف میوه ها را به طور جداگانه فراموش نکنید. امیدواریم این مقاله برای برایتون مفید باشد.

نویسنده: سارا اقبال


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم