7 دلیل که شما همیشه سرد هستید


روزنامه خراسان – یاسمین مشرف: وقتی کسی از اطرافیان شما احساس سرما نمی کند می لرزید؟ اگرچه در بیشتر موارد احساس سرما معمول است، اما اگر این احساس به دما مربوط نباشد، ممکن است نشان دهنده برخی مشکلات سلامتی باشد. در اینجا برخی از مواردی وجود دارد که باعث می شود شما دائماً بلرزید:

ضعف

کم خونی زمانی اتفاق می افتد که بدن نتواند گلبول های قرمز طبیعی کافی برای حمل اکسیژن بسازد. کم خونی انواع مختلفی دارد و سرماخوردگی یکی از شایع ترین علائم آن است. سایر علائم کم خونی شامل خستگی، رنگ پریدگی و ضربان قلب نامنظم است.

کم کاری تیروئید

نقش غده پروانه ای شکل تیروئید در قاعده گردن به تنظیم متابولیسم کمک می کند. اگر این غده به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید نکند یا بدن شما نتواند این هورمون را به طور موثر پردازش کند، ممکن است به کم کاری تیروئید مبتلا شوید. علاوه بر لرز، سایر علائم کم کاری تیروئید شامل نازک شدن مو، خشکی پوست، خستگی، قاعدگی نامنظم یا سنگین، یبوست و افزایش وزن است.

چرا همیشه احساس سرما می کنم؟

خواب ناکافی

طبق گفته بنیاد ملی خواب آمریکا، خواب برای کنترل دمای بدن ضروری است. اگر به اندازه کافی نخوابید، همیشه می توانید احساس سرما کنید. کمبود خواب می تواند ریتم شبانه روزی بدن را مختل کند، که مجموعه ای از فرآیندهای فیزیولوژیکی است که پس از یک چرخه 24 ساعته رخ می دهد، مانند متابولیسم، سطح هورمون ها و دمای بدن. به عنوان بخشی از ریتم شبانه روزی، دمای بدن در طول خواب کاهش می یابد. اگر ریتم شبانه روزی شما آنقدر بد است که وقتی از خواب بیدار می شوید احساس می کنید باید بخوابید، زمان بندی اشتباه ترموستات داخلی می تواند باعث شود احساس سرما کنید.

کاهش وزن ناگهانی

حساسیت به سرما بعد از کاهش وزن غیر معمول نیست. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. اگر کاهش وزن شما مربوط به دریافت کالری کم باشد، می تواند متابولیسم شما را کند کند و دمای بدن شما را به طور ناکارآمد کنترل کند.

چرا همیشه احساس سرما می کنم؟

اضطراب یا حملات پانیک

اگرچه اضطراب اغلب با تعریق همراه است، اما طبق گفته مؤسسه ملی سلامت روان ایالات متحده، اضطراب و حملات پانیک گاهی اوقات می تواند منجر به سرماخوردگی شود که منجر به شرایط جنگ و پرواز و اختلال در عملکرد طبیعی بدن می شود. سایر علائم اضطراب عبارتند از ترس یا اضطراب شدید، ضربان قلب سریع و مشکل در تنفس.

دیابت

آسیب کلیه ناشی از دیابت نفروپاتی دیابتی نامیده می شود. یکی از علائم نفروپاتی دیابتی سرماخوردگی مداوم است. علائم دیگر عبارتند از خارش، از دست دادن اشتها، تنگی نفس، سرگیجه، و تورم صورت، پاها یا بازوها.

چرا همیشه احساس سرما می کنم؟

مصرف داروهای خاص

سرماخوردگی در دست و پا یکی از عوارض جانبی برخی داروها مانند بتا بلوکرها است که برای درمان مشکلات قلبی استفاده می شود. این داروها با کاهش ضربان قلب از پمپاژ بیشتر خون و واکنش قلب به آدرنالین و سایر هورمون های استرس جلوگیری می کنند. احساساتی مانند لرز، سرگیجه، خستگی و حالت تهوع ممکن است به دلیل کاهش ضربان قلب رخ دهد.

برای احساس سرمای مداوم چه کنیم؟

از آنجایی که لرز مداوم می تواند نشانه یک بیماری جدی تری باشد، بهتر است این علائم را نادیده نگیرید. اگر برای مدتی حتی پس از رفتن به یک مکان گرم یا مکان گرم احساس سرما کردید، با پزشک مشورت کنید. درمان تبخال حاد بستگی زیادی به علت آن دارد. به عنوان مثال، اگر شما یک اختلال عروقی دارید و سیگاری هستید، ترک سیگار ممکن است مفید باشد، یا اگر مشکل شما به دلیل بیماری تیروئید است، مصرف دارو برای درمان کم کاری تیروئید ممکن است کمک کننده باشد.

Mckenzie Elliott

عاشق عمومی قهوه. مزاحم خشمگینانه فروتن. Wannabe tv متعصب. حرفه ای موسیقی آزاد. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channel