7 غذا برای کسانی که همیشه خسته هستند


حتی سرسخت‌ترین ما نیز ممکن است در زمستان کمی احساس خستگی کنیم، بنابراین در اینجا نکاتی در مورد رژیم غذایی وجود دارد که در صورت نیاز به افزایش سطح انرژی می‌تواند به شما کمک کند.

به گزارش خط سلامت، خوردن برخی غذاها می تواند به کاهش خستگی روزانه شما کمک کند:

کربوهیدرات های قدیمی

کربوهیدرات هایی که می خورید تأثیر مستقیمی بر سطح گلوکز خون شما دارند و باعث می شوند که احساس انرژی کنید. غذاهای با شاخص گلیسمی بالا (GI) انرژی سریع تری تولید می کنند، در حالی که غذاهای با شاخص گلیسمی پایین انرژی بیشتری تولید می کنند. برای افزایش سطح انرژی جسمی و ذهنی خود، کربوهیدرات های GI پایینی وجود دارد که می توانید سراغ آنها بروید. این غذاها حاوی فیبر بالا و آنتی اکسیدان هایی مانند لوبیا، نخود و عدس، جو و نان غلات کامل هستند.

وعده های غذایی را حذف نکنید

سرویس بهداشت ملی (NHS) وعده های غذایی منظم، سه وعده غذایی در روز و در صورت لزوم یک میان وعده را برای حفظ سطح انرژی شما توصیه می کند. اگر نگران افزایش وزن هستید، سعی کنید از قانون 400-600-600 پیروی کنید، که نشان می دهد برای صبحانه تقریباً 400 کالری، برای ناهار 600 کالری و برای شام 600 کالری دارید و برای حداکثر دو تا 200 کالری سالم جا بگذارید. . میان وعده های کالری..

تمام میوه ها و سبزیجات را بخورید

یک قانون خوب این است که بشقاب را با میوه و سبزیجات پر کنید، برای افزایش نشاط، قدرت میوه ها و سبزیجات را دست کم نگیرید. آنها سطوح بالای انرژی را با ارائه مجموعه ای از ویتامین ها، مواد معدنی و فیتوکمیکال های تقویت کننده سلامتی تسهیل می کنند.

انواع غذاهای غنی از ویتامین C.

ویتامین C از بسیاری جهات ضد خستگی است. این ویتامین به بهبود جذب آهن کمک می کند، از افراد در برابر کم خونی محافظت می کند و در متابولیسم طبیعی آزادسازی انرژی نقش دارد و به حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن کمک می کند، بنابراین کمتر طعمه بیماری های فصلی می شوید. شما می توانید سطح ویتامین C را دریافت کنید. بدن خود را با فلفل کدو تنبل گسترش دهید، تنها نصف فلفل قرمز یا سبز نیاز روزانه 80 میلی گرمی شما را برآورده می کند.

کافئین چرت بزنید

اگر بتوانید 20 دقیقه بعد از ظهر بخوابید، سود زیادی خواهید برد. یک مطالعه کوچک نشان داده است که چرت زدن با کافئین می تواند تفاوت زیادی در هوشیاری شما ایجاد کند، که باعث می شود بعد از ظهر احساس بی حوصلگی کنید و به شما کمک می کند تا دیروقت بیدار بمانید. تمام شب را بیدار بمانید. برای چرت زدن با کافئین، 20 دقیقه قبل از بستن چشمان خود یک قهوه غلیظ بنوشید. کافئین زمانی که از خواب بیدار می شوید فعال است و احساس شادابی می کنید.

لوبیا

لوبیاهای پخته شده حاوی کربوهیدرات های GI کمتری برای تولید انرژی پایدار هستند. این سرویس لوبیا یک پنجم نیاز روزانه شما به آهن و خستگی را برطرف می کند و همچنین یک ششم نیاز روزانه شما به منیزیم، ماده معدنی مهم انرژی را تامین می کند.

آب ص

به گفته NHS، خستگی یکی از علائم کم آبی بدن است. بنابراین مصرف روزانه شش تا هشت لیوان مایعات را فراموش نکنید. بیشتر نوشیدنی ها (به جز نوشیدنی های الکلی و شیرین) مایعات قابل قبولی هستند، اما آب بهترین گزینه است.

منبع: انتخاب


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم