7 چیزی که نباید با جوش شیرین پاک شودشاید فکر کنید که جوش شیرین یک پاک کننده همه کاره است. اما ظاهر برخی از اقلام را خراب می کند و نباید آنها را با جوش شیرین تمیز کنیم.

جوش شیرین یک ماده همه کاره در آشپزخانه است. ما از جوش شیرین برای پخت و پز، از بین بردن لکه و سایر تمیز کردن استفاده می کنیم. به شما توصیه می کنیم برای تمیز کردن وسایلی که قرار است با آنها آشنا شویم از جوش شیرین استفاده نکنید. به همین دلیل آنها خراب و ناپدید می شوند. به نوعی انتخاب جوش شیرین به عنوان پاک کننده این دستگاه ها بسیار قوی است.

1. شیشه

مارکوس فرانکو، کارمند Twana Cleanhouse می گوید: جوش شیرین یک پاک کننده ساینده است، بنابراین به احتمال زیاد شیشه یا آینه شما را خراش می دهد. اگر به دنبال یک پاک کننده طبیعی هستید، استفاده از سرکه برای عینک توصیه می شود.

. آلومینیوم

اشکالی ندارد که از جوش شیرین برای تمیز کردن ظروف و تابه های آلومینیومی خود استفاده کنید. اما بهتر است به یاد داشته باشید که بلافاصله پس از آن سطح (با آب شیرین) را بشویید. جک پرینتر، بنیانگذار Bliss Care می گوید: جوش شیرین می تواند آلومینیوم را اکسید کند. تماس زیاد جوش شیرین با آلومینیوم باعث اکسیداسیون می شود که باعث قهوه ای شدن آلومینیوم می شود.

3. اجاق گاز سرامیکی روی میز

از جوش شیرین برای سطوح شیشه ای و سرامیکی فر استفاده نکنید. حتی در این صورت، جوش شیرین سطح را خراش می دهد.

4. سنگ مرمر

هرگز نباید از جوش شیرین برای تمیز کردن سطوح سنگ مرمر یا کوارتز استفاده کنید. با گذشت زمان، جوش شیرین به لایه محافظ بالایی آسیب می رساند و در نهایت خراش هایی روی سنگ مرمر یا کوارتز باقی می گذارد. پورتر می‌گوید: «برخی از وب‌سایت‌ها استفاده از جوش شیرین را روی این سطوح توصیه می‌کنند، اما سازندگان سنگ در مورد آن هشدار می‌دهند زیرا از آسیب‌های بالقوه‌ای که در درازمدت ممکن است رخ دهد آگاه هستند.»

5. مبلمان چوبی

جوش شیرین می تواند برای مبلمان چوبی بسیار قوی باشد و آن را از بین ببرد. توصیه می شود برای تمیز کردن مبلمان چوبی از مخلوط آب و صابون استفاده کنید.

6. نقره اي

لیلی کامرون، سرپرست نظافت خانه می‌گوید: «شستن ظروف نقره در آب و جوش شیرین می‌تواند باعث درخشش پوست شود، اما ممکن است زنگ‌زده‌تر از حد مجاز باشد».

7. هر چیزی با شیارهای عمیق

جوش شیرین بقایای سفید و گرد و غباری بر جای می گذارد. بنابراین، هرگز نباید از آن برای تمیز کردن سطوح از زهکشی ها یا ترک های عمیق استفاده کنید. زیرا بقایای آن باقی خواهد ماند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم