8 سفارش مهم تور ایران خودروآیت الله رئیسی در سفری غیرمنتظره به ایران خودرو دستورات مهمی در حوزه خودرو صادر کرد.

به گزارش ایسنا، رئیس جمهور در این بازدید ابتدا از خودروهای موجود در انبارهای ایران خودرو بازدید و دستور تخلیه خودروها را صادر کرد و بر وجود غیرقابل قبول این حجم خودرو در انبار تاکید کرد.

رئیس جمهور پس از بازدید از انبار خودروی ایران خودرو برای اطلاع از آخرین وضعیت تولید از خطوط تولید بازدید و دستورات مهمی را صادر کرد.

تامین قطعات یدکی و ترخیص فوری در انبارهای خودرو ایران، افزایش 50 درصدی تولید خودرو در سال آینده، توقف تولید برخی خودروهای قدیمی و آغاز تولید بسیاری از خودروهای جدید و استاندارد، ضابطه مند از سال آینده، با مجوز واردات و نظارت، ارتقای خودروها . ناوگان حمل و نقل با نظارت دقیق وزارت نظم عامه، شفافیت روند قرعه کشی و ابهام کامل برای مردم بود.

8 سفارش مهم تور ایران خودرو

رئیس جمهور در این بازدید ابتدا از خودروهای موجود در انبارهای ایران خودرو بازدید میدانی کرد و دستور تخلیه خودروها را صادر کرد و تاکید کرد که این حجم از خودروهای موجود در انبار غیرقابل قبول است.

1- در زمینه تولید

الف) تولید خودرو در سال 1401 نسبت به سال 1400 حداقل 50 درصد افزایش یافته است.

ب) ظرف 2 سال آینده حداقل یک خودروی اقتصادی با ساختار به روز ساخته و معرفی خواهد شد.

ج) تولید حداقل 3 خودروی قدیمی در سال 1401 متوقف و 3 خودروی جدید با کیفیت مورد نیاز ساخته و عرضه می شود.

2- گسترش تولید خودروهای جدید و نوآورانه، خودروهای برقی، خودروهای متصل و خودکشش و سرمایه گذاری و ارتقای ظرفیت شرکت ها بر اساس دانش و فناوری موجود در صنایع دفاعی و هوافضا. بسترسازی برای تحول صنعت خودروسازی “در مقیاس اقتصادی”.

3- تحویل قطعات مورد نیاز و ترخیص فوری و سرپوشیده خودرو در انبارهای شرکت های خودروسازی تا حد نصاب استاندارد حداکثر تا 2 ماه آینده در بازار.

4- به منظور افزایش رقابت و رفع خطای انحصاری، تعدیل قیمت خودرو و پاسخگویی به کاهش تولید در سطح مورد نیاز بازار، موانع قانونی و اداری واردات خودرو در سال 1401 رفع می شود. ظرف 3 ماه آینده باید انجام شود و نسبت واردات به صادرات در صنعت خودرو با افزایش صادرات خودرو و قطعات یدکی افزایش یابد.

5- ارائه خودرو به مردم برای ایجاد شفافیت و افزایش رضایت مردم

الف) روند فعلی عرضه خودرو (به قید قرعه) باید سریعا اصلاح و شفاف سازی شود و به تدریج عرضه افزایش یابد و روند قرعه کشی پایان یابد.

ب) از ابتدای سال 1401 پس از اتمام پرداخت، خودروهای پیش فروش شده بدون تاخیر به مشتری تحویل داده شود.

ج) شرکت ها و موسسات خودروسازی دولتی و غیردولتی در قالب رانت و غیرشفاف و متفاوت از روال معمول فروش خودرو به مردم ممنوع می باشند.

6- برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی حداقل 20000 وسیله نقلیه (تراکتور، کامیون، وانت، اتوبوس و مینی بوس) اعم از باری و مسافری برای رفاه حال صاحبان مشاغل منسوخ، فرسوده و مرتبط با وسایل نقلیه با کیفیت جایگزین شود.

7- افزایش کیفیت و ایمنی خودروهای ساخت داخل

الف) استفاده از قطعات بی کیفیت از هر نوع در مونتاژ خودرو از ابتدای سال 1401 اکیداً ممنوع بوده و دستگاه های متولی موظفند با عرضه لوازم یدکی تقلبی و قاچاق بویژه قطعات مستعمل که ایمنی را تحت تأثیر قرار می دهد برخورد کنند. از ماشین

ب) خودروهای عرضه شده در بازار از ابتدای سال 1401 حداقل 3 سال یا 60000 کیلومتر گارانتی داشته باشند.

8. واگذاری مدیریت شرکت های ایران خودرو و سایپاکار تا 6 ماه آینده به بخش غیردولتی.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکوربهترین سالن زیبایی اصفهاندانشگاهdigital currency tutorialGuide to buying household appliancesdigital currency channel