8 میان وعده کم کالری برای تعطیلاتبدون شک برای رسیدن به اهداف تناسب اندام، علاوه بر رعایت رژیم غذایی سالم، انتخاب میان وعده های کم کالری مناسب نیز ضروری است.

به گزارش webmd، انتخاب گروه میان وعده به خصوص در ایام تعطیلات باید مانند یک رژیم غذایی متعادل و متعادل باشد ضمن اینکه در انتخاب میان وعده ها باید اصل تنوع را در نظر گرفت.

ذرت بو داده: اگر یک میان وعده پر کالری اما کم کالری می خواهید، پاپ کورن ایده خوبی است. این میان وعده حاوی مقدار زیادی فیبر است که می تواند شما را برای مدت طولانی سیر نگه دارد. شش وعده پاپ کورن حاوی 5 گرم چربی اشباع شده، 220 میلی گرم سدیم و 24 گرم کربوهیدرات است.

بادام ها: اگر به آشپزخانه دسترسی ندارید و نیاز به خوردن میان وعده های سالم دارید، می توانید 14 عدد بادام بخورید. این به بدن شما 98 کالری می دهد. بادام سرشار از فیبر و پروتئین است و شما را برای مدت طولانی گرسنه می کند.

سیب پخته شده: سیب یکی از سالم ترین تنقلات است و می توان از آن به طرق مختلف استفاده کرد. یکی از این روش ها پختن آن است. سیب پخته به اندازه سیب تازه حاوی فیبر و ویتامین است.

انبه: استفاده از این میان وعده یک راه عالی برای دریافت بتاکاروتن است. سه چهارم اونس انبه منجمد فقط 90 کالری دارد و 60 درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین C را تامین می کند.

کره بادام زمینی: می توانید یک لایه نازک کره بادام زمینی بدون نمک را با نان سبوس دار یا سیب میل کنید. این میان وعده حاوی 90 کالری و 50 میلی گرم سدیم است.

مغز تخمه آفتابگردان: می توانید یک قاشق غذاخوری تخمه آفتابگردان را با یک فنجان کشک میل کنید. آجیل حاوی 19 کالری است و میان وعده های کامل حاوی کمتر از نیم گرم چربی اشباع شده است. مطمئن شوید که بادام هندی که استفاده می کنید بدون نمک باشد، به خصوص اگر به میزان سدیم بدنتان اهمیت می دهید.

پسته: از محتوای چربی بالای پسته نگران نباشید زیرا بیشتر این چربی ها چربی های اشباع نشده یا مفید برای بدن هستند. 20 عدد پسته بخورید و تنها 80 کالری و کمتر از یک گرم چربی اشباع مصرف کنید. پسته سرشار از پروتئین، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی است.

انگور: انگور حاوی مقدار زیادی آب است و وعده های پر از انگور فقط ۶۲ کالری دارد. آب انگور به شما کمک می کند احساس سیری کنید. انگور سرشار از ویتامین K و منگنز و مقداری فیبر است.

منبع: ایرنا


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم