DoS در مقابل DDoS; تفاوت این دو نوع حمله سایبری چیست؟ – زومیت


زمانی که یک وب سایت یا سرویس آنلاین از کار می افتد، معمولا با کلمات DDoS و DoS مواجه می شویم. این دو بسیار شبیه هستند، و اثرات آنها نیز بسیار مشابه است، اما این بدان معنا نیست که می توان آنها را به جای هم استفاده کرد.

اکنون باید تصمیم بگیرید که در صورت خرابی وب سایت مورد علاقه شما از کدام عبارت استفاده کنید.

DDoS در مقابل DoS؛ تفاوت زیادی بین این دو روش وجود ندارد

بهتر است با یک خلاصه گیج کننده شروع کنید. DoS مخفف Denial of Service و DDoS مخفف Distributed Denial of Service است. برای درک اینکه حمله DDoS چیست، ابتدا باید مفهوم DoS را درک کنید. انکار خدمات همیشه یک عمل مخرب نیست. این وضعیت زمانی به وجود می آید که کاربران نتوانند به وب سایت دسترسی پیدا کنند، زیرا ظرفیت سرور وب سایت مورد نظر پر است.

به گفته Mikozuo، این احتمال وجود دارد که به دلایل مختلفی رخ دهد. به عنوان مثال، یک مقاله در یک وب سایت ممکن است توسط بسیاری از کاربران به دلایل غیرمنتظره مورد توجه قرار گیرد، و با به اشتراک گذاشتن پیوند مقاله در حساب های رسانه های اجتماعی خود، صدها، هزاران یا میلیون ها نفر از وب سایت بازدید می کنند. همزمان. زمینه مورد نظر را خواهند داد.

اکثر وب سایت های بزرگ، مانند رسانه های خبری اصلی و پلت فرم های رسانه های اجتماعی، از سرورهای با ظرفیت بالا با سرورهای پشتیبان استفاده می کنند. بنابراین به احتمال زیاد سرور این سایت ها برای مدتی از کار نخواهد افتاد.

DDoS و DoS؛ از تصادف تا حمله

DoS برای هر شرکت وابسته برای ترویج هر برنامه ای ضروری است. اما با حملات تصادفی DoS، DoS یا DDoS بسیار متفاوت است.

راه اندازی یک حمله DoS یا DDoS اغلب توسط مجرمان سایبری به عنوان ابزار خرابکاری یا تروریسم سایبری استفاده می شود. اما بر خلاف سایر حملات سایبری، حملات DoS برای اجرا به مهارت فنی زیادی نیاز ندارند.

تفاوت بین حملات DoS و DDoS در این است که آنها منبع ترافیک جعلی هستند. با حمله DoS، مجرم ترافیک جعلی و سریع را از یک مکان به وب سایت مقصد یا پلت فرم آنلاین ارسال می کند. اجرای این حملات آسان است، اما شناسایی و مسدود کردن به موقع آنها برای جلوگیری از خرابی سرور دشوار نیست.

علاوه بر این، شدت حملات DoS نسبتاً کم است و اجرای آن مدتی طول می‌کشد. از سوی دیگر، حملات DDoS تمام کاستی های حملات DoS را جبران می کند. پیش‌بینی و مسدود کردن حملات DDoS بسیار دشوار است، زیرا شناسایی این نوع حملات پس از تحویل به سازمان‌های امنیتی زمان زیادی نیاز دارد.

گاهی اوقات، سیستم امنیتی سایت نمی تواند الگوی حمله را به موقع تشخیص دهد. DDoS می تواند حجم زیادی از ترافیک را به وب سایت مقصد منتقل کند و وب سایت را تقریباً فوراً در دسترس و غیرقابل دسترس قرار دهد.

این دو روش هنوز یک مشکل بزرگ هستند

هک کردن

شما فکر می کنید که وب سایت های بزرگ، به دلیل سادگی این نوع حمله، از قبل راه حل هایی برای ایمن ماندن دارند و فقط وب سایت های کوچک تحت تأثیر قرار می گیرند. اما این تصویر اشتباه است و در واقع انواع مختلفی از حملات DDoS وجود دارد.

مقالات مرتبط:

اولین حمله مستند DoS در فوریه 2000 انجام شد. حمله ای که در آن یک هکر 15 ساله کانادایی موفق شد چندین وب سایت تجارت الکترونیک مانند آمازون و eBay را تعطیل کند.

آمازون در اوایل سال 2020 جستجو برای حمله DDoS را متوقف کرده است. نرخ انتقال حمله 2.3 ترابیت بر ثانیه بود. این بیش از یک تریلیون بیت در ثانیه ترافیک است که رکورد قبلی DDoSS را که 1.7 ترابیت در ثانیه بود، شکست. رکورد 1.7 ترابیت بر ثانیه مربوط به حمله DDoS GitHub در سال 2018 است.

چنین حملاتی کاهش نخواهد یافت

با معرفی 5G، اینترنت سریعتر شده است. این شرایط، از جمله سواد اینترنت و کامپیوتر و در دسترس بودن سخت افزار از راه دور مانند سرورها و دستگاه های مرتبط با اینترنت اشیا، به این معنی است که احتمال وقوع حملات DDoS بیشتر است.

تنها راه جلوگیری از حمله DDoS شناسایی سریع آن قبل از بارگذاری بیش از حد سرور شما است. همچنین می توان از روش هایی برای تشخیص دقیق تر ترافیک انسان و تقلبی استفاده کرد.

نظر شما در مورد حملات DoS و DDoS چیست؟

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances