OpenSee دسترسی کاربران ایرانی را مسدود کرد.OPENSY، بزرگترین بازار توکن های منحصر به فرد در ایالات متحده، روند قطع ارتباط مصرف کنندگان ایرانی از پلتفرم را آغاز کرده است. این اقدام خشم فعالان را برانگیخت و بحث جدیدی را در مورد تمرکززدایی ارزها و دارایی های دیجیتال به راه انداخت.

به گزارش دنیای اقتصاد، کاربران ایرانی اوپن صبح پنجشنبه در توییتر اعلام کردند که اکانت هایشان بدون هیچ هشدار قبلی غیرفعال یا حذف شده است. بورنسور، هنرمند ایرانی با 4700 فالوور در توییتر، در توییتی که تنها در چند ساعت 378 ریتوییت و بیش از 1400 لایک دریافت کرد، ناراحتی خود را از وضعیت فعلی ابراز کرد.

به گزارش کوین تلگراف، Bornoser گفت: “از خواب بیدار شدم و متوجه شدم که حساب معاملاتی من در فضای باز بدون اطلاع قبلی یا توضیحی غیرفعال / حذف شده است.” گزارش های مشابهی از دیگر هنرمندان و مجموعه داران ایرانی شنیده می شود. آیا می دانید چه اتفاقی می افتد؟ آیا Opensi کاربران را بر اساس کشورشان مسدود می کند؟ سخنگوی Open Online گفت که این حق دارد کاربران را تحت محدودیت‌ها مسدود کند. تحریم‌های فعلی ایالات متحده نشان می‌دهد که شرکت‌های آمریکایی مجاز به ارائه کالا یا خدمات به مصرف‌کنندگان ساکن در کشورهای ممنوعه از جمله ایران، کره شمالی، سوریه و اخیراً در روسیه نیستند. OpenSystem یک شرکت آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در نیویورک است. اقدام اخیر Opency بحثی را در مورد میزان غیرمتمرکز بودن شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات مبتنی بر بلاک چین به راه انداخته است.

ساعاتی پیش اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه MetaMask Wallet نیز به بهانه محدودیت ها، کاربران خود را سرکوب کرده است. اما مقامات متامسک بعداً گفتند که این مشکل تقصیر ارائه دهنده خدمات اتریوم نود است. ظاهراً به دلیل این اشتباه، دسترسی برخی از کاربران ونزوئلایی به متامسک موقتا مسدود شده است.

حساب کاربری متامسک در توییتر با انتشار بیانیه ای اضافه کرد که کاربران به اشتباه از دسترسی به کیف پول متامسک خود محروم شده اند و اکنون این مشکل حل شده است. اشتباهی که به راحتی می تواند ادعای شما را رد کند، شکست خوردن است. ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتالی مانند NFT به طور مداوم توسط دولت ایالات متحده نظارت می شود. با تشدید تحریم ها علیه روسیه، نظارت آنها نیز تشدید خواهد شد. OpenStation بزرگترین بازار NFT جهان است و از زمان آغاز به کار میزبانی بیش از 22 میلیارد دلار NFT را داشته است. این اولین بار نیست که صنعت ارزهای دیجیتال با پیچیدگی های تحریم های بین المللی مواجه می شود. مبادلات ارزهای دیجیتال متعددی در بحث مسدود کردن دارایی های دیجیتال مردم روسیه درگیر هستند. البته بایننس، بزرگترین صرافی جهان، از مسدود کردن حساب های روسیه خودداری کرده است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم