TCL شبکه 5G را به خانه ها می آورد – Zomit


TSW یک شرکت الکترونیکی چند ملیتی چینی است که فعالیت خود را در سال 1981 با شعار “زندگی خلاق” آغاز کرد. این شرکت در زمینه طراحی، تولید، تولید و فروش محصولاتی مانند تلویزیون، تلفن، کولر گازی و لوازم برقی کوچک فعالیت می کند.

مدت هاست که این سوال مطرح می شود که چقدر با اینترنت اصلی 5G خانگی فاصله داریم. در واقع، با وجود پیشرفت‌های فراوان و حتی معرفی دستگاه‌هایی مانند 5G CPE، هنوز راه زیادی تا رسیدن به این فناوری وجود دارد.

به تجهیزاتی که در سمت کاربر یا مشتری و در محل استفاده آنها نصب می شود، تجهیزات مشتری مدار یا CPE می گویند. نسخه 5G دستگاه، شبکه های 5G و Wi-Fi را برای دریافت سیگنال های 5G از ایستگاه های پایه اپراتور و تبدیل آنها به سیگنال های Wi-Fi یا سیمی ادغام می کند تا دستگاه های محلی بیشتری بتوانند به اینترنت متصل شوند.

در زیر با معرفی روترهای فناوری، با قابلیت های هر کدام و امکانات ارائه شده برای نزدیک شدن به فناوری 5G در منزل آشنا می شویم:

روتر Linkhub 5G CPE HH515

سریع‌ترین روتر از سه مدل معرفی‌شده مجهز به دستگاه‌های شبکه 5G است و با Sub-6 آماده دستیابی به سرعت بسیار سریع 5G تا 4.67 گیگابیت بر ثانیه است.

تلفن‌ها فناوری 5G در گوشی‌ها به دو نوع تقسیم می‌شوند: نوع زیر 6 گیگاهرتز که به امواج با فرکانس کمتر از 6 گیگاهرتز اطلاق می‌شود و نوع mmWave (موج میلی‌متری) که به امواج با فرکانس بالاتر از 24 گیگاهرتز اطلاق می‌شود.

در حالی که ادعاهای فنی قابل توجه است، سرعت آن نیاز به بررسی بیشتر دارد.

این دستگاه از وای فای 6 باند استفاده می کند و با حداکثر 256 اتصال همزمان بسته به محل استفاده می توان از آن برای مصارف خانگی یا اداری استفاده کرد و با کمک اپلیکیشن تنظیمات را تغییر داد.

Linkhub 5G CPE HH515 به اندازه روترهای قبلی زشت یا سنگین نیست، اما بصری نیست. ظاهر این روتر ترکیبی از اسپیکر بلوتوث و کنترلر هوشمند لوازم منزل است و به راحتی می توان آن را در محیط خانه یا محل کار پنهان کرد.

روتر Linkhub LTE CAT6 HH63

lte-ca6-home-station-hh63-Lifestyle

روتر LTE CAT6 در دو رنگ مشکی و سفید موجود است و می تواند به زیبایی با هر محیطی سازگار شود.

حداکثر سرعت دانلود این روتر 300 مگابیت بر ثانیه است و از eSIM پشتیبانی می کند. این روتر می تواند تا 32 دستگاه را از طریق Wi-Fi متصل کند و با کمک برنامه ای مشابه مدل 5G پیکربندی شود.

روتر Linkzone LTE CAT6 MW63

    lte-cat6-mobile-wi-fi-mw63-سیاه و سفید

حداکثر سرعت دستگاه وای فای موبایل Linkzone LTE CAT6 MW63 مانند مدل مودم رومیزی خانگی 4G CAT6 300 مگابیت بر ثانیه است. بزرگترین مزیت این دستگاه این است که می توان آن را به هر جایی که ممکن است برد و با پوشش اینترنتی در هر جایی از آن استفاده کرد.

روتر Linkzone LTE CAT6 MW63 از eSIM پشتیبانی می کند و مانند هر دستگاه فنی دیگری، برای استفاده از آن به یک اپلیکیشن موبایل نیاز دارید. این روتر به شما امکان می دهد تا 32 اتصال را به طور همزمان ایجاد کنید.

متاسفانه باتری این موبایل تنها دو ساعت دوام می آورد و پس از آن باید شارژ شود. در حالت بیکار، عمر باتری آن می تواند تا 300 ساعت باشد. سومین روتر فناوری سبک و جمع و جور است و در رنگ های سفید و مشکی موجود است.

قیمت و تاریخ انتشار

در حال حاضر هیچ اطلاعات قیمتی برای روترهای فنی در دسترس نیست، اما می توان انتظار داشت که در همان بازه قیمتی برای روترهای رده بالا، از 200 تا 250 دلار در دسترس باشد.

انتظار می رود روتر 5G CPE در سه ماهه اول سال 2022 و دو دستگاه 4G دیگر در سه ماهه دوم سال 2022 در اروپا راه اندازی شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم