این ایرانی دنیای ورزش را تکان داد (عکس)

[ad_1]

به گزارش ورزش سه، تنها کاری که باید انجام دهید این است که نام خانوادگی او را به انگلیسی در توییتر بیابید. در چند ساعت گذشته 15000 توییت پیدا خواهید کرد. توییت هایی که او را به یکی از ترندهای توییتر تبدیل می کند. در مورد نیکلاس لطیفی صحبت می کنیم.

طبق دستور پدرخوانده وارد فرمول یک شوید

نیکلاس لطیفی سال گذشته نامگذاری شد. در آن زمان، برخی از رسانه ها ادعا کردند که پدر ثروتمند نیکلاس برای پیوستن به تیم ویلیامز به پسرش حدود 35 میلیون دلار پرداخت کرده است. پدر او مایکل نیز سرمایه گذار مک لارن است و بسیاری حدس می زنند که نیکلاس مک لارن در چند سال آینده به این تیم خواهد پیوست.

از این راننده پولی که برخی از رسانه ها به آن آقای راننده هم می گویند، به شوخی به کسانی گفته می شود که نه تنها برای پیوستن به تیم فرمول یک دستمزد دریافت می کنند، بلکه مبالغ هنگفتی یا اسپانسر نیز می پردازند. وارد چاله چاق و نرم شوید و پیشنهادی که رد کردن آن آسان نیست! بدین ترتیب لطیفی وارد مسابقه فرمول یک شد و با جورج راسل به عنوان راننده ویلیامز که یک راننده دستمزد هم بود قرارداد امضا کرد.

وقتی لطیفی به ردبول زد!

ویلیامز، راننده ایرانی-کانادایی که رانندگی را از سنین پایین شروع کرد و در مسابقات مختلف در رشته رانندگی حضور داشت، دومین سال حضور خود در تیم ویلیامز را با یک اتفاق مفرح به پایان رساند; اتفاقی که آینده قهرمانی را در این مدت رقم زد و همیلتون را از تاریخ سازی باز داشت. فقط ساعاتی قبل، سرنوشت فصل توسط یک مسابقه فرمول یک در پیست مارینا در ابوظبی تعیین شد که طی آن مکس پرپن، راننده هلندی ردبول، لوئیس همیلتون را شکست داد و عنوان قهرمانی را به دست آورد. این راننده هلندی بود که قهرمان شد و بار دیگر نام نیکلاس لطیفی را به زبان آورد.

جورج راسل و نیکلاس لطیفی، رانندگان ویلیامز در فرمول یک 2021

در حالی که پنج دور باقی مانده بود و همیلتون با لاستیک های خسته اش و 11 ثانیه از مکس عقب بود، نیکلاس لطیفی راننده ایرانی-کانادایی ویلیامز از ریل خارج شد و به نگهبان قطار برخورد کرد. این اتفاق باعث شد خودروی ایمنی در پیست قرار بگیرد و به این ترتیب فاصله زمانی بین رانندگان از بین رفته و فقط نظم خودروها حفظ شود. ماشین ایمنی تا دور 58، آخرین دور، در مسیر بود و همیلتون تنها یک تساوی با قهرمانی فاصله داشت، اما با بیرون آمدن خودروی ایمن، مسابقه دوباره باز شد و مکس فرستپن توانست از لاستیک های نرم استفاده کند. بقیه دور را سریعتر از لوئیس همیلتون بچرخانید. تیم های مرسدس و ردبول در حالی که دهان خود را از تعجب بسته بودند به آرامی از خط پایان عبور کردند.

* شاید بپرسید خودروی ایمن چیست و چه ربطی به تصادف لطیفی و در نهایت از دست دادن عنوان همیلتون دارد؟

خودرو در طول مسابقات فرمول یک و در مواقع اضطراری مانند تصادف یا باران شدید و آبگرفتگی مسیر که نیاز به کاهش سرعت خودرو بدون توقف مسابقه دارد، ایمن است. حضور این خودرو در تمامی مسابقات الزامی است و در هر لحظه که توسط مدیر پیست شناسایی شود بلافاصله وارد پیست می شود.

در این حالت مدیر پیست به دارندگان پرچم اطلاع می دهد که پرچم ها و علائم راهنمایی و رانندگی زرد رنگ را نشان دهند که خودرو برای ورود به پیست امن است. از سال 2007، تمام خودروهای فرمول یک به چراغ های جلوی ویژه مجهز شده اند. چرخ چراغ زرد نشان دهنده خودروی ایمن در پیست است. ماشین ایمنی به پیست می رسد و با سرعت متوسطی روی ماشین دیگر حرکت می کند و مسیرهای مارشال را پاک می کند یا ماشین تصادفی را با جرثقیل به داخل گاراژ منتقل می کند. ورود خودروی ایمنی به پیست با پرچم قرمز مشخص می شود. در این زمان سبقت مجاز نیست و هیچ خودرویی حق سبقت گرفتن از خودروی ایمنی را ندارد. راننده به دلیل تخلف از این موارد جریمه می شود.

از توضیحات بالا حتماً ارتباط بین خودروی ایمن، نیکلاس لطیفی و قهرمان این مسابقه فرمول یک را درک کرده اید. اکنون که لطیفی را می شناسید و کاملاً از ماجرا مطلع هستید، توجه شما را به گزیده ای کوتاه متشکل از 15000 توییت که در این چند ساعت در مورد راننده ایرانی کانادایی منتشر شده است جلب می کنیم:

به لطف نیکلاس لطیفی ناخواسته اما بزرگ، توییت های زیادی به Red Bull و Max FirstPain اختصاص داده شده است. از بسته پستی جدید ردبول برای لطیفی و راننده پر از یخچال ردبول گرفته تا تونل غرور ردبول برای این راننده، همه چیز با تصاویر طنز در توییتر منتشر شد:


در این توییت صحنه معروف فینال یورو 2021 را می بینیم که با اتفاق امروز مقایسه می شود و لطیفی در نقش کیهلینی مانع از حرکت یک انگلیسی دیگر (این بار همیلتون) می شود.


تعدادی از توییت ها به صورت طنز به حضور لطیفی در جمع ردبول ها بعد از بازی امشب اختصاص دارد.


عکس یادگاری معروف رونالدینیو با بارسلونا در جام خوان گمپر که آبی اناری ها در تیم ردبول حضور دارند و لطیفی رونالدینیو!


پس از این اقتباس عظیم و ناخواسته، این کاربر پیش بینی می کند که لطیفی برای سال 2022 به ردبول خواهد پیوست.


برخی از توییت ها به واکنش مرسدس بنز و همیلتون به این حرکت ظریف اختصاص دارد. وقتی همیتلون از سیمپسون نیکلاس کامفلاز به مورینیو می رسد، با لطیفی در پارکینگ در انتظار توتو ولف (رئیس مرسدس بنز) حساب باز می کند!

توئیت های زیادی به تعجب همیلتون و ناآگاهی او از وجود رویدادی به نام لطفی اختصاص دارد که از بین آنها تعدادی را انتخاب کرده ایم:

نویسنده: سعید عبدی

[ad_2]

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما