5 نکته جالب در مورد زبان انگلیسی که نمی دانید!

[ad_1]

1. ویلیام شکسپیر بیش از 1000 کلمه جدید به زبان انگلیسی اضافه کرده است!

احتمالاً ویلیام شکسپیر شاعر و نمایشنامه نویس بزرگی است. شکسپیر با آثار مختلف خود از نمایشنامه های معروفی چون رومئو و ژولیت و هملت، تأثیر عاشقانه اشعار عاشقانه را بر ادبیات انگلیسی و ادبیات جهان به تصویر می کشد. آنقدر که بدون اغراق می گویم زبان انگلیسی قبل و بعد از شکسپیر تقسیم می شود و زبان بدون شکسپیر هرگز یکسان نمی شود!

شکسپیر بیش از 1000 کلمه جدید اختراع کرد و در نوشته های خود از آنها استفاده کرد و امروزه انگلیسی زبانان از این کلمات در زبان روزمره خود استفاده می کنند.

برخی از کلماتی که شکسپیر اختراع کرد عبارتند از:

 • اعتیاد
 • خون سرد
 • تبلیغات
 • پتو (آدرس)
 • آرنج (نارنجی)
 • تنها

ترجمه تخصصی متون دشوارتر از ترجمه عمومی متون است، زیرا علاوه بر دانش زبان و مهارت های ترجمه در بالا لازم است. مترجم باید در زمینه ترجمه تخصصی تسلط کافی داشته باشد و در مواردی نیز موضوع را مطالعه کرده باشد.

از نظر کیفیت پیشنهاد میکنم ترجمه تخصصی ریسک نکنید و کار را به مترجم بسپارید.

2. بیشتر لغات انگلیسی از فرانسوی آمده و انگلیسی قدیمی است

در سال 1066، پس از فتح نورمن، زبان فرانسه به زبان انگلیسی تبدیل شد. در همان زمان، اقشار پایین جامعه همچنان از زبان انگلیسی کهن که از زبان آلمانی شکل گرفته بود استفاده می کردند.

در نهایت این دو زبان در قرون وسطی به وجود آمدند که به زبان انگلیسی امروزی بسیار نزدیک است.

نقطه: زبان انگلیسی به شما در درک زبان انگلیسی (به صورت نوشتاری و گفتاری) کمک می کند.

تاریخچه زبان انگلیسی به شما کمک می کند بفهمید چه زمانی باید از کلمات مختلف استفاده کنید! کلماتی که از فرانسوی می آیند اغلب رسمی هستند و کلماتی که از انگلیسی می آیند معمولاً قدیمی هستند! غیر رسمی هستند.

3. الفبای انگلیسی در گذشته 6 حرف دیگر داشت

زبان انگلیسی مانند تمام زبان های زنده دنیا همیشه در حال تغییر است. یکی از تغییراتی که در این سال ها رخ داده کاهش تعداد الفبای انگلیسی است.

الفبای انگلیسی که امروزه می شناسیم، در قرن شانزدهم، الفبای امروزی 26 حرفی را به خود گرفته است، اما قبل از آن الفبای انگلیسی 6 حرف دیگر داشت. این حروف حذف شده عبارتند از:

 1. Eth (3 )

تلفظ این هجا به صدا هفتم در کلماتی مانند این و آن است.

 1. خار (Þ – )

Thorn برای تلفظ th نیز استفاده می شود با این تفاوت که این th بی صدا است. یعنی در حالی که این صدا بلند است سیم های موسیقی متن تلفظ نشود! مانند چیزی که در یک کلمه وجود دارد.

 1. وین (Ƿ – 3)

این صدا مانند یک حرف است دبلیو امروز دارد. در انگلیسی باستان، اجازه دهید این حرف رمزگشایی شود تو (uu(نشانه ها)، پس از دوره کاتبان برای این صدا از شکل جدید الفبا. رونیک می آمد (3). چند سال بعد، تحت تأثیر املای فرانسوی، بار دیگر به گسترش مدرن بازگشت.

 1. یوگ (3 3)

این مصوت در کلماتی مانند اما و دختر شبیه غ است.

 1. خاکستر (Æ )

در انگلیسی کلاسیک، این واکه به معنای یک مصوت کوتاه، بین a و e است. مانند کلمه گربه.

 1. اتل (3 3)

Ethel تلفظ خاصی دارد و بین o و e صدا می کند. اما در نهایت، سود بیشتر از هزینه هاست.

هیچ کمبودی در ترجمه وجود ندارد! برای گذراندن یک متن باید دایره لغات وسیعی داشته باشید، قواعد زبان انگلیسی را خوب بشناسید و تجربه کافی برای پاس کردن متن را داشته باشید.

کیفیت متون پاراگراف هایی که می خواهید در مقاله استفاده کنید بسیار مهم است زیرا سرقت ادبی یکی از دلایل رد مقالات توسط مجلات معتبر است.

پیشنهاد می کنیم از سایت انتقال شفافیت استفاده کنید روی لینک کلیک کنید و نمونه ترجمه Transcend Translator را ببینید.

4. ویلیام ککستون را به خاطر املای کلمات انگلیسی توبیخ کنید

البته نمی توان ویلیام را مقصر دانست، اما در هر صورت نمی توان نقش مهم او را نادیده گرفت!

در قرون وسطی کسانی که اسناد را ضبط می کردند، کاتب گفت. نویسندگان تمام تلاش خود را می کنند تا کلمات را دقیقاً همانطور که شنیده می شوند بنویسند. البته این به هیچ وجه ساده نبود زیرا روایات مختلف در زمینه های مختلف متفاوت بود و در کار کاتبان ناهماهنگی های زیادی وجود داشت.

5 نکته جالب در مورد زبان انگلیسی که نمی دانید!

ویلیام کاکستون کسی بود که اولین ماشین چاپ را اختراع کرد، سپس کارگرانی را استخدام کرد، زبان مادری او آلمانی بود و این کلمات را بر اساس آنچه که به آن عادت داشت و با تلفظ کلمات انگلیسی به دور بود، املا می کرد.

5. انگلیسی بیشترین تعداد سخنوران را در جهان دارد

در حال حاضر حدود 1.5 میلیارد انگلیسی زبان در جهان وجود دارد که نزدیک به 20 درصد از جمعیت جهان است! حدود 600 تا 700 میلیون نفر از این افراد غیر بومی زبان انگلیسی هستند.

آوانویسی زبان انگلیسی بین اواخر قرن 15 و 17 آغاز می شود. امپراتوری بریتانیا در آن زمان دارای سرزمین ها و مستعمرات وسیعی در سراسر جهان بود. بخش بزرگی از اروپا، آمریکای شمالی، آفریقا و هند تحت کنترل او بود.

ما امیدواریم …

از این حقایق جالب در مورد زبان انگلیسی لذت ببرید، اگر می توانید نکات جالبی در مورد این زبان پیدا کنید، لطفا نظر دهید. ما امیدواریم که از تو خبری بشنویم

[ad_2]

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکوربهترین اکستنشن مژه اصفهانخبرdigital currency tutorialدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهانdigital currency channelGuide to buying household appliances